برگزاری اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه در بندر چابهار

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه در بندر چابهار یکی از رویدادهای مهم سال جاری در استان است.

برگزاری اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه در بندر چابهار

برای سفر با تورهای تابستانی پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش خبرنگاران از زاهدان، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری در زمینه معضل قاچاق صنایع دستی و به ویژه سوزن دوزی گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یک دستگاه ضابط نیست و ما امکان سلبی نداریم و کالای قاچاقی که وارد می گردد نیز خارج از نظارت گمرکات هست اما به خریداران توصیه می کنیم که در قالب مهر اصالت و از فروشگاه های معتبر صنایع دستی خریداری نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اضافه کرد: اگر محصولاتی وارد گردد که قیمت تمام شده آنها برای خریدار ارزان تر باشد امکان دارد که خریدار آن محصول را انتخاب کند ولی اگر کسی علاقمند باشد که کالای ایرانی خریداری کند ما فروشگاه های معتبر و مجاز را معرفی می کنیم.

وی گفت: سیستان و بلوچستان تا رسیدن به شهر نمونه گردشگری شدن نیازمند زیرساخت های مهم معنوی، طبیعی و فرهنگی است که بخشی از آن وجود دارد اما هنوز با آرمان های ما فاصله دارد و رسیدن به این مهم کوشش فراوانی را می طلبد.

مشتاق گوهری با اشاره به این که سیستان و بلوچستان در حوزه زیرساخت های طبیعی استانی برخوردار است، ادامه داد: این زیرساخت های طبیعی و آثار مهم تاریخی باید معرفی شوند و با وجود اینکه ظرفیت مهمان نوازی در استان ما بسیار شهره است باید زمینه سفر راحت و ارزان برای مسافران به این استان فراهم گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان به برگزاری رویدادهای مهم امسال در استان از جمله مسابقات جهانی کشتی آزاد در چابهار و اجلاس جهانی آسپک اشاره نمود و گفت: اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه از رویدادهای مهمی است که امسال در استان برگزار می گردد.

وی اعلام نمود: حدود 20 رویداد فهرست شده که امسال در استان برگزار می گردد و شامل رویدادهای طبیعی، فرهنگی و مناسبتی است و هر کدام در فصل خودش برگزار می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 680

به "برگزاری اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه در بندر چابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه در بندر چابهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید