ایکس باکس: بازی های بتسدا انحصاری نیست، ولی روی پلتفرم ما بهتر است

به گزارش مجله سرگرمی، به دنبال خرید بتسدا توسط مایکروسافت و صحبت هایی که درباره وضع انحصاری بودن یا عدم انحصاری بودن بازی های بتسدا زده شده است، اکنون مدیر اجرایی ایکس باکس در مصاحبه جدیدش از احتمالات دیگری هم صحبت نموده است.

ایکس باکس: بازی های بتسدا انحصاری نیست، ولی روی پلتفرم ما بهتر است

تیم استوارت، مدیر اجرایی ایکس باکس در جریان سخنرانی خود در جریان یک کنفرانس مجازی در تاریخ 22 آبان، در این خصوص اعلام نموده این احتمال وجود دارد که برخی از بازی های بتسدا اول و به گونه بهتری روی ایکس باکس و کامپیوترهای شخصی در دسترس باشند. او در جریان صحبت های خود اعلام نموده: بله، هدف ما این است - من آن را از یک دیدگاه بین پلتفرمی می گویم. مایکروسافت یک پلتفرم است. ما یکی از اولین هایی بودیم که برای اولین بار به صورت واقعی از ماینکرفت، روبلاکس و فورتنایت در پلتفرم های مختلف حمایت کردیم. بنابراین ما به شدت کراس -پلی را تشویق می کنیم و از یک دیدگاه می توانم بگویم که آن برای اکوسیستم بازی های ویدیویی خوب است. آن برای ما خوب است و همانند جزر و مد همه قایق ها را بلند می نماید.

چیزی که ما در درازمدت در نظر داریم، ما قصد نداریم که همه محتوای بتسدا را از سونی و نینتندو یا دیگران دور کنیم بلکه ما می خواهیم که محتوای بتسدا در طولانی مدت یا اول از همه یا به صورت بهتر یا بهترین تجربه را در پلتفرم های ما داشته باشد. ما می خواهیم محتوای بتسدا در بهترین حالت خود در پلتفرم های ما وجود داشته باشد.

  • مایکروسافت به طور کامل مجموعه بتسدا را خرید

استوارت در ادامه سخنان خود اضافه می نماید: بله. این لزوماً نکته ای در خصوص انحصاری بودن نیست. موضوع این نیست که ما زمان یا محتوا یا مسیری را در حال حاضر معین کنیم؛ اما اگر به چیزی مثل گیم پس فکر کنید، اگر آن محتوا به بهترین حالت در گیم پس حضور داشته باشند، آن چیزی است که ما می خواهیم ببینیم و ما می خواهیم به وسیله بازی های بتسدا هم مشترکان گیم پس را گسترش و به آن ها سرویس بدهیم.

او در سرانجام برای بار دیگر تأکید می نماید پس دوباره می گویم، من نمی گویم که به نحوی این محتوا را از پلتفرم های دیگر می گیریم یا نه اما گمان می کنم که شما در ادامه خواهید دید که این محتوا برای بار اول یا به صورت بهتر و در بهترین حالت در پلتفرم های ما حضور خواهند داشت.

  • فیل اسپنسر از خرید استودیو و انحصاری های بتسدا می گوید

مایکروسافت چندی پیش به صورت رسمی از قصد خود برای تصاحب بتسدا پرده برداری کرد و معین شد که قراردادی 7.5 میلیاردی برای خرید شرکت زنی مکس که بتسدا هم یکی از زیرمجموعه های آن است، در نظر گرفته شده و قرار است در سال 2021 این قرارداد نهایی گردد. با این خرید، مایکروسافت تعداد استودیوهای خود را از 15 استودیو به 23 استودیو افزایش داده است. در آن موقع، فیل اسپنسر در مصاحبه خود با بلومبرگ اعلام نمود که بازی های بتسدا برای ایکس باکس و کامپیوترهای شخصی عرضه خواهند شد اما برای پلتفرم های دیگر، باید هر بازی و مورد به مورد آنالیز گردد و ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد. تاد هاوارد هم اخیراً در مصاحبه خود تقریباً چنین چیزی را اعلام نموده است. البته مدتی بعد اسپنسر اعلام نموده بود که آن ها مجبور نیستند بازی های خود را برای بازگردانی پول صرف شده در این خرید برای پلتفرم های دیگر عرضه نمایند و البته او اعلام نمود هنوز از جزییات کامل نمی تواند سخن بگوید چراکه هنوز قراردادشان نهایی نشده و این اجازه را هم ندارد.

صحبت های اخیر مدیر اجرایی ایکس باکس، شاید کمی ابهام ها را شفاف تر نموده باشد و با سخنان او، احتمال عرضه حداقل برخی از بازی های بتسدا به صورت انحصاری زمانی روی ایکس باکس و کامپیوترهای شخصی و بعد عرضه آن ها برای پلتفرم های دیگر بیش تر شده باشد. بااین حال به نظر می رسد که هنوز همان حرف آنالیز مورد به مورد بازی ها برقرار است و معین نیست دقیقاً شرایط چگونه خواهد بود. البته این احتمال هم وجود دارد که سخن تیم استوارت درباره بازی های آنلاینی مثل الدر اسکرولز آنلاین باشد که هم اکنون هم روی پلتفرم های دیگر وجود دارد. به هرحال، باید همچنان منتظر بمانیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1335

به "ایکس باکس: بازی های بتسدا انحصاری نیست، ولی روی پلتفرم ما بهتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایکس باکس: بازی های بتسدا انحصاری نیست، ولی روی پلتفرم ما بهتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید