این غذا ها مغز را نابود می نمایند

به گزارش مجله سرگرمی، مصرف غذا های فرآوری شده باعث اختلال در عملکرد مغز و شناخت حافظه خواهند شد.

این غذا ها مغز را نابود می نمایند

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محققان اثرات غذا های فوق فرآوری شده مانند پیتزا، نان سفید و شکلات را بر عملکرد شناختی افراد مسن آنالیز کردند.

آن ها دریافتند که غذا های فوق فرآوری شده با کاهش عملکرد زبانی و اجرایی در افراد مسن بدون بیماری مزمن مرتبط است. آن ها اشاره کردند که کاهش مصرف غذا های فوق فرآوری شده ممکن است از زوال شناختی جلوگیری کند و خطر زوال عقل را کاهش دهد.

غذا های فوق فرآوری شده به طور فزاینده ای جایگزین رژیم های غذایی سنتی مبتنی بر غذا های کم فرآوری شده و فرآوری نشده در سراسر دنیا شده اند.

غذا های فرآوری شده معمولاً شامل دو یا سه ماده هستند و عبارتند از:

سبزیجات کنسرو شده

آجیل شور

پنیر

ماست ساده

غذا های فوق فرآوری شده حاوی مواد غذایی کامل نیستند، تحت چندین فرآیند صنعتی قرار می گیرند و حاوی موادی از جمله طعم دهنده ها، رنگ ها و افزودنی ها هستند. انواع آن عبارتند از:

تنقلات بسته بندی شده

شکلات

غذا های از پیش آماده شده مانند پیتزا و پاستا

غلات صبحانه

افزایش مصرف غذا های فوق تولید شده با کاهش کیفیت غذایی رژیم ها و بیماری های مزمن از جمله چاقی، مسائل متابولیک و بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.

محققان دریافتند که مصرف غذا های فوق فرآوری شده با عملکرد بدتر در آزمون های شناختی زبان و عملکرد اجرایی در بین افراد بدون بیماری مزمن مرتبط است. آن ها خاطرنشان کردند که کاهش مصرف غذا های فوق فرآوری شده ممکن است به بهبود شناخت مختل شده در میان سالمندان یاری کند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مرداد 1401 بروزرسانی: 8 مرداد 1401 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2110

به "این غذا ها مغز را نابود می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این غذا ها مغز را نابود می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید