انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء بود، انقلاب اسلامی ایران اصلاح جهت انسانی در کل بشریت بود

به گزارش مجله سرگرمی، رهبر نهضت اسلامی بحرین در سخنانی به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) گفت: انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود.

انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء بود، انقلاب اسلامی ایران اصلاح جهت انسانی در کل بشریت بود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری مجله سرگرمی، شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین در سخنانی به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) گفت: انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود.

بر اساس این گزارش، وی همچنین گفت: انقلاب امام خمینی (ه) تنها در یک بُعد و جنبه محدود و محصور نشد و ابعاد مختلفی را در بر گرفت. این انقلاب با مسائل عدیده ای از سوی قدرت های بزرگ روبرو شد. انقلاب امام خمینی (ره) با توطئه های داخلی و خارجی بسیاری دست وپنجه نرم کرد.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: با این حال، این انقلاب از تمامی راستاهای پُر پیچ وخم عبور کرد و از انحراف، مصون ماند. انقلاب امام خمینی (ره) تمام این راستا را تحت حمایت و حفاظت خداوند متعال، پیمود. این انقلاب در مقایسه با دیگر انقلاب ها به جز انقلاب های معصومین (ع) از عظمت بسیار بالایی برخوردار است.

رهبر نهضت اسلامی بحرین همچنین یادآور شد: هیچ انقلابی بزرگ و بزرگ نمی شود مگر با اهداف و آرمان هایش. اگر انقلابی برای خداوند و در راستا خداوند و شریعت اسلامی نباشد، هیچ گاه بزرگ و بزرگ نخواهد شد.

شیخ عیسی قاسم توضیح داد: انقلاب هایی که در راستای غیر از راستا خداوند و شریعت اسلامی قرار دارند، بیش از حق، در آن ها باطل وجود دارد. هدفی که باعث بزرگی و عظمت یک انقلاب می شود، هدف الهی است. این همان هدفی است که از طریق آن امت راهنمایی می شود و ترقی می یابد.

شیخ عیسی قاسم اضافه نمود: امام خمینی (ره) یک مَرد الهی بزرگ بود که الگوی برای امت اسلامی و بشریت محسوب می شوند. انقلاب ایشان مربوط به یک زمان محدود نبود بلکه انقلابی بود که در که در طول زمانی طولانی تازگی دارد.

وی تأکید کرد: حق این انسان بزرگ و بزرگ است که مقام رفعیش فراموش نشود. انقلاب مبارک ایشان که که مایه عزت امت اسلامی است، نباید فراموش شود. ما معتقدیم که حفظ زبانه های آتش این انقلاب تنها وظیفه ایرانی ها نیست، بلکه وظیفه تمام امت اسلامی است. علت هم آن است که انقلاب ایران، مرزهای این کشور را درنوردید و همّ و غمی بزرگتر و فراتر از داخل مرزهای جغرافیایی ایران را داشت.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: هدف این انقلاب اصلاح راستا انسانی نه فقط در میان ایرانیان که در میان کل مسلمانان و تمام بشریت بود. هرچند امام خمینی (ره) مَردی از ایران بود اما متعلق به کل امت اسلامی بودند. ایشان متعلق به تمام بشریت بودند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1053

به "انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء بود، انقلاب اسلامی ایران اصلاح جهت انسانی در کل بشریت بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء بود، انقلاب اسلامی ایران اصلاح جهت انسانی در کل بشریت بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید