اقبالی: بابت عملکرد خط دفاعی ذوب آهن تأسف خوردم، 15 سال دیگر می توانیم به قهرمانی در آسیا فکر کنیم

به گزارش مجله سرگرمی، کارشناس فوتبال ابران معتقد است اگر از الان برنامه ریزی خوبی صورت بگیرد می توانیم 15 سال دیگر به قهرمانی تیم های مان در آسیا فکر کنیم.

اقبالی: بابت عملکرد خط دفاعی ذوب آهن تأسف خوردم، 15 سال دیگر می توانیم به قهرمانی در آسیا فکر کنیم

مسعود اقبالی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران, درباره حذف تیم فوتبال ذوب آهن به عنوان آخرین نماینده ایران در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا و ناکامی فوتبال کشورمان در این رقابت ها گفت: از آخرین قهرمانی تیم های ایرانی در آسیا که قهرمانی پاس بوده است, نزدیک به سه دهه می گذرد و ما در این مدت دیگر مزه شیرین قهرمانی در آسیا را نچشیده ایم. در این مدت توجه زیادی به زیرساخت ها نشده است و برای مربیان مان نیز در سطح آموزشی خوب عمل نکردیم. متأسفانه برای باشگاه ها درست هزینه نشده و 99 درصد آنها دولتی اداره می شوند. طی این سال ها با وجود دولتی بودن ورزش دولت توجه زیادی به ورزش نداشته است و نتیجه اش می گردد همین دستاورد ما که سال هاست نمی توانیم در رده ملی و باشگاهی قهرمان آسیا شویم.

وی با بیان اینکه در لیگ داخلی ایران نیز سال به سال پیشرفت خاصی نمی بینیم، یادآور شد: در فوتبال ما استعدادیابی خوبی صورت نمی گیرد و همواره روابط بر ضوابط تأثیر می گذارد. وقتی قاعده ای در سطح باشگاه ها و فوتبال ما شکل نگیرد, تیم ملی هم نمی تواند خوب باشد. ما در سطح بین المللی حذف می شویم, چون نفرات و ابزار لازم را نداریم, بازیکنان ما در کشور های خارجی لژیونر می شوند، اما بعد از یکی دو سال مرجوع می شوند. چرا؟ چون استاندارد نیستند و نمی توانند در سطح بالا کیفیت خود را نشان دهند. متأسفانه بی توجهی ما به آموزش و پرورش بازیکنان باعث شده است تا به این روز بیفتیم. در فوتبال ما انتخاب بازیکن رابطه ای، با رفیق بازی و مسائل قومی و نژادی صورت می گیرد و این باعث می گردد تا نیرو های مفید و استعداد های واقعی خانه نشین شوند.

کارشناس فوتبال ایران ابراز داشت: فوتبال ما استاندارد نیست و وقتی پای مان را به بیرون از ایران می گذاریم نمی توانیم به جایی برسیم. ژاپن و کره که خیلی از ما بالاتر رفته اند، اما کشور های عربی مثل قطر, امارات و عربستان نیز دارند سرمایه گذاری زیادی در فوتبال می نمایند و برای باشگاه های شان حداقل بازیکنان درجه یک و دوی جهان را جذب می نمایند، اما باشگاه های ما در لیگ قهرمانان ابزار کافی را برای رقابت ندارند. در همین بازی ذوب آهن مقابل الاتحاد واقعاً آدم تاسف می خورد که ساختار دفاعی ذوبی ها آنقدر به هم ریخته بود. الاتحاد تیم خیلی قدرتمندی نبود، اما به راحتی به خط دفاع ما نفوذ می کرد. دیدید که بازیکنان ما حتی اصول ابتدایی را هم نمی دانند. سرمربی این تیم می خواهد علیرضا منصوریان باشد یا علی دایی, هرکسی که باشد نمی تواند کاری بکند. ما باید یک برنامه ریزی حداقل 15 ساله برای فوتبال مان داشته باشیم و بعد از آن می توانیم به قهرمانی در آسیا فکر کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 266

به "اقبالی: بابت عملکرد خط دفاعی ذوب آهن تأسف خوردم، 15 سال دیگر می توانیم به قهرمانی در آسیا فکر کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقبالی: بابت عملکرد خط دفاعی ذوب آهن تأسف خوردم، 15 سال دیگر می توانیم به قهرمانی در آسیا فکر کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید