افزایش سن بازنشستگی از بودجه 1401 حذف شد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از حذف مصوبه افزایش سن بازنشستگی از لایحه بودجه خبر داد.

افزایش سن بازنشستگی از بودجه 1401 حذف شد

به گزارش مهر، ولی اسماعیلی گفت: در جلسه کمیسیون بند مربوط به افزایش دو سال سن بازنشستگی کلاً حذف شد و همچنین قسمت مربوط به میانگین پرداخت مستمری بازنشستگان از 2 سال به سال 3 نیز حذف شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: در حال حاضر سن بازنشستگی برای لیسانس ها 30 سال و برای فوق لیسانس ها 35 سال است دولت در لایحه بودجه برای این افراد 32 سال و 37 سال دیده بود تا کمکی به صندوق ها بازنشستگی شود، اما این راهکار اصلی نیست.

اسماعیلی تاکید کرد: ما خودمان طرح پایداری درآمد های صندوق ها را در کمیسیون در دست بررسی داریم.

همچنین علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تهران نیز با اشاره به حذف بند مربوط به افزایش سن بازنشستگی در لایحه بودجه 1401 اظهار کرد: بر اساس آنچه که اعلام شده این بند حذف شده و فعلاً قرار نیست اجرایی شود.

طرح افزایش سن بازنشستگی که در لایحه بودجه پیشنهادی 1401 آمده بود با واکنش های کارشناسان و متخصصان حوزه رفاه و تأمین اجتماعی روبرو شد بطوریکه بسیاری از متخصصان این موضوع را به ضرر کارگران و کارمندانی که چندین سال سابقه کار دارند و همچنین افزایش آمار بیکاری می دانستند. همچنین معتقد بودند طرح افزایش سن بازنشستگی دارای ابهامات زیادی است که در نهایت این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس حذف شد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1956

به "افزایش سن بازنشستگی از بودجه 1401 حذف شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "افزایش سن بازنشستگی از بودجه 1401 حذف شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سن بازنشستگی از بودجه 1401 حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید