اختلاف در دولت ترامپ بر سر نحوه سرکوب اعتراضات

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر دفاع آمریکا امروز چهارشنبه با توسل به قانونی خاص برای مستقر کردن نیروهای ارتش آمریکا جهت سرکوب اعتراضات در این کشور مخالفت کرد.

اختلاف در دولت ترامپ بر سر نحوه سرکوب اعتراضات

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا امروز (چهارشنبه) با استفاده از یک قانون خاص برای مستقر کردن نیروهای ارتش آمریکا جهت سرکوب اعتراضات سراسری در این کشور مخالفت کرد.

به نوشته آسوشیتدپرس، وزیر دفاع آمریکا گفته با توسل به قانون موسوم به قانون خیرش 1807 برای فرونشاندن اعتراضات مخالف است.

قانون خیزش 1807 قانونی است که به رئیس جمهور ایالات متحده اختیار می دهد در شرایط خاص دستور استقرار نیروهای ارتش و گارد ملی برای سرکوب ناآرامی های مدنی، خیزش یا شورش ها را بدهد.

مارک اسپر امروز چهارشنبه در واکنش به سخنان رئیس جمهور دونالد ترامپ که گفته بود ممکن است از این اختیار خود استفاده کند گفت: من از توسل به قانون خیزش حمایت نمی کنم.

وزیر دفاع آمریکا علی رغم این از توسل به این گزینه به عنوان آخرین راه حل حمایت نموده است. او گفت: استفاده از نیروهای وظیفه باید تنها به عنوان گزینه ای در اضطراری ترین شرایط و به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار گیرد.

پیش از این نیز، یک رسانه آمریکایی گزارش داد که چندین مقام فعلی و پیشین پنتاگون در خصوص موافقت اسپر با تصمیم ترامپ برای استقرار نظامیان به منظور متوقف کردن اعتراضات در آمریکا نگران هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1067

به "اختلاف در دولت ترامپ بر سر نحوه سرکوب اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف در دولت ترامپ بر سر نحوه سرکوب اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید