70 درصد حملات سایبری علیه نرم افزارهای آفیس انجام می گردد

پژوهشگران گروه پژوهشی کسپرسکی دریافتند که نرم افزارهای آفیس به شدت در معرض حملات سایبری قرار دارند و در حال حاضر 70 درصد از حملات سایبری نرم افزاری کل دنیا به نرم افزارهای آفیس مرتبط است.

70 درصد حملات سایبری علیه نرم افزارهای آفیس انجام می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، کمتر فردی پیدا می گردد که حداقل یک بار از نرم افزارهای آفیس استفاده نکرده باشد. اما به نظر می رسد این نرم افزارها به شدت در معرض خطر هستند.

بر اساس پژوهش های پژوهشگران کسپرسکی، نرخ در خطر بودن این نرم افزارها تقریبا 4 برابر بیشتر از حملات در مدت مشابه سال 2016 است. درواقع طبق داده های حملات و آنالیز این داده ها، محصولات مایکروسافت آفیس هدف اصلی این روزهای هکرها محسوب می شوند.

نمودار تغییر روند حملات به نرم افزارها از سال 2014 تا 2018

بر اساس بیانیه کسپرسکی یک نکته جالب در مورد این حملات وجود دارد. درواقع آسیب پذیری ها اغلب نه به طور مستقیم، بلکه به شکل غیرمستقیم و به وسیله اجزای مرتبط با آفیس این شرکت را درگیر می نماید.نگاهی به آسیب پذیر ترین مورد استفاده در سال 2018 دقیقا معین می نماید که نویسندگان بدافزار ترجیح می دهند که اشکالات ساده و منطقی داشته باشند و مهمتر از همه، این که ساخت یک برنامه سوءاستفاده نیازی به مهارتهای پیشرفته ندارد.

علاوه بر این، حتی اگر آسیب پذیری روی مایکروسات آفیس و اجزای آن به طور مستقیم تاثیری نداشته باشد، به وسیله فایل های تابعه آفیس مورد سوء استفاده قرار می گیرند.برای مثال CVE-2018-8174 یک مشکل در موتور VBScript ویندوز است که برنامه آفیس نیز در هنگام پردازش از آن استفاده می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 17 تیر 1398 بروزرسانی: 17 تیر 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 183

به "70 درصد حملات سایبری علیه نرم افزارهای آفیس انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد حملات سایبری علیه نرم افزارهای آفیس انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید