گوشی های جدیدی در راه است که با هرآنچه دیدید فرق دارد!

به گزارش مجله سرگرمی، از اولین باری که تلفن در اوایل دهه 1980 عرضه شد، بشر ابتدا استفاده از تلفن همراه، سپس تلفن نیمه پیشرفته با امکاناتی محدود را تجربه کرد. اکنون تمام این سیستم ها به نوعی جای خود را به گوشی هوشمند دادند، اما این گوشی خاتمه راه نیست چراکه گوشی باهوش درراه است!

گوشی های جدیدی در راه است که با هرآنچه دیدید فرق دارد!

تینا مزدکی- اولین تلفن همراه که در اوایل دهه 1980 عرضه شد، به یک سیستم رادیویی سلولی متصل بود و احتیاجی به اتصال فیزیکی به شبکه نداشت (Cellphone). بعد از تلفن همراه ما تلفن های ویژه داشتیم. این تلفن ها با امکاناتی نیمه محدود به اینترنت متصل بودند و می توانستند موسیقی را ذخیره و پخش نمایند(feature phone). سپس اپل عصر گوشی هوشمند را با داده های موقعیت مکانی، دوربین های شیک و اپ استور شروع کرد(smartphone).

هوش مصنوعی، فصل تازهی زندگی هوشمند

تحلیلگران بانک اوراق بهادار آمریکایی بر این باورند که هوش مصنوعی فصل تازهی از زندگی هوشمند انسان را با گوشی های تازه شروع می نماید. آن ها این دستگاه های تازه را گوشی باهوش یا همان IntelliPhone می نامند.

شاید واژه گوشی باهوش پس از تمام واژه هایی که برای خطاب کردن گوشی خود استفاده می کنیم، واژه ای عجیب به نظر برسد و برای شما احمقانه به نظر برسد که بخواهید بگویید گوشی باهوش من کجاست؟ اما باید بدانید که هوش مصنوعی، چت بات ها و سایر برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی آنقدر مفید خواهند بود که گوشی های هوشمند فعلی ما در برابر آن ها کاملاً احمق به نظر می رسد.

شاید اصلاً احتیاجی نباشد که شما در پی گوشی باهوش خود بگردید، این گوشی خود با روش های خود پیدا می نماید. به گفته وامسی موهان تحلیلگر بانک آمریکا، درواقع مطلعی گوشی باهوش، زمینه اصلی تمایز آن یا گوشی هوشمند امروزی ما خواهد بود.

البته باید در نظر داشته باشیم که چرخه های هوش مصنوعی رو به افزایش است، به عنوان مثال انتظار می رود که اپل از ویژگی های تازه مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کند. برای تحلیلگران وال استریت معمول است که در چنین مواردی، تحقیقات مثبت و توصیه هایی برای خرید صادر نمایند.

بااین حال موهان استدلال های قانع نماینده ای دارد که می گوید اگر ابزارهای هوش مصنوعی روی تلفن ها واقعاً می توانند آن ها را از دستگاه های فعلی متمایز نمایند، مصرف نمایندگان علت تازهی برای خرید یک گوشی تازه دارند موهان می گوید: ما شاهد معرفی گوشی باهوش به عنوان یک رویداد ارتقاءیافته در یک دهه هستیم.

به عنوان مثال در کنفرانس I/O گوگل در اوایل ماه جاری، این غول اینترنتی چندین قابلیت تازه هوش مصنوعی را برای پیکسل، سامسونگ و سایر گوشی های اندرویدی به نمایش گذاشت. البته مصرف نمایندگان تنها زمانی از این دستگاه های تازه استقبال می نمایند که واقعاً در موقعیت های روزمره مفید باشند. گوگل قبلاً بعضی از این برنامه های تازه را برای هوش مصنوعی به نمایش گذاشته است. اگر اپل نیز بخواهد به این روند و رقابت ادامه دهد، باید تعداد بیشتری از این موارد استفاده قدرتمند را در رویداد WWDC به نمایش بگذارد.

موهان در BofA طیف گسترده ای از قابلیت های تازه را توصیف می نماید که می تواند گوشی های باهوش را از گوشی های هوشمند متمایز کند و به نوعی مادر تمام چرخه های ارتقا را به وجود آورد. او این گونه شرح می دهد:ما گوشی های باهوش را می بینیم که چرخه ارتقاء چندساله مشابه بهبود عملکرد مرحله ای را که با معرفی گوشی های هوشمند انجام شده بود، انجام می دهند.

قابلیت های گوشی باهوش

یاری مطلع: تلفن های مجهز به هوش مصنوعی دستیارهای شخصی پیشرفته تری را ارائه می نمایند که زمینه مشکل را بهتر درک می نمایند و پاسخ های مرتبط و به موقع تری ارائه می دهند.

پیشنهادهای فعال: این دستیاران می توانند به طور فعال اقداماتی را بر اساس الگوهای کاربر پیشنهاد دهند.

تشخیص اشیا و صحنه: این تلفن ها می توانند اشیا، افراد و صحنه های موجود در عکس ها را شناسایی نمایند و اقداماتی مانند اشتراک گذاری، جستجوی اطلاعات بیشتر یا خرید محصولات مرتبط را پیشنهاد دهند.

ترجمه هم زمان: تلفن های دارای هوش مصنوعی ترجمه زبان را در زمان واقعی ارائه می نمایند که در سفر یا تعامل با افرادی که به زبان های مختلف صحبت می نمایند، ارتباط را آسان تر می نماید.

پیش بینی و هشدارهای سلامت: هوش مصنوعی می تواند با تجزیه وتحلیل الگوهای موجود در داده های جمع آوری شده، مسائل سلامتی بالقوه را پیش بینی کند و به کاربران هشدار دهد که در صورت احتیاج در پی مشاوره پزشکی باشند.

ایجاد محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی: کاربران ممکن است بتوانند محتوای AR/VR فراگیرتر و مجذوب کننده تری را با یاری ابزارهای هوش مصنوعی در تلفن ها ایجاد نمایند که فرآیند ایجاد را ساده می نماید و خروجی نهایی را افزایش می دهد.

موسیقی هپتیک: هوش مصنوعی می تواند ارتعاشات موسیقی را برای بهبود تجربه کاربران تلفنی که ناشنوا یا کم شنوا هستند، بهبود بخشد.

میانبرهای صوتی: هوش مصنوعی می تواند الگوهای گفتار را تشخیص دهد و تشخیص گفتار را برای کاربران مبتلابه شرایطی که بر گفتار تأثیر می گذارد مانند فلج مغزی یا کسانی که دچار سکته شده اند، بهبود بخشد. کاربران بعلاوه می توانند جملات سفارشی و اختصاصی خود که سیری می تواند برای راه اندازی میانبرها و تکمیل کارهای پیچیده درک کند را برای این هوش مصنوعی تعریف نمایند.

منبع: businessinsider

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 خرداد 1403 بروزرسانی: 15 خرداد 1403 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2314

به "گوشی های جدیدی در راه است که با هرآنچه دیدید فرق دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی های جدیدی در راه است که با هرآنچه دیدید فرق دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید