هشدار روسیه درباره تقویت حضور نظامی آمریکا در لهستان و نروژ

به گزارش مجله سرگرمی، یک مقام وزارت امور خارجه روسیه، به تشریح اهداف واقعی آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در لهستان و افزایش تعداد تفنگداران دریایی این کشور در خاک نروژ به بهانه های مختلف پرداخت.

هشدار روسیه درباره تقویت حضور نظامی آمریکا در لهستان و نروژ

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آلکسی زایتسف معاون مدیر اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه کامرسانت، چاپ مسکو، گفت که آمریکایی ها به رغم اظهاراتشان، مبنی بر کاهش حضور تفنگداران دریایی در نروژ، احتمالاً برعکس، در فکر تقویت توان نظامی خود در این کشور هستند. به گفته وی، برنامه تقویت حضور نظامی ایالات متحده در خاک لهستان نیز برای لطمه زدن به قانون اصولی روابط ناتو و روسیه است.

این دیپلمات روس شرح داد: ما معتقدیم که برنامه های افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان ضربه جدی به یکی از بندهای مهم قانون اصولی روسیه - ناتو مربوط به سال 1997 وارد می کند که بر اساس آن، پیمان آتلانتیک شمالی باید از استقرار دائمی و اضافی نیروها و تجهیزات نظامی در خاک کشورهای اروپای شرقی که پس از سال 1997 به این بلوک پیوسته ان د، خودداری کند.

وی تأکید کرد که تمایل بعضی از کشورها برای تأمین امنیت خود به بهای ضربه زدن به امنیت روسیه کاملاً بی فایده است و مشارکت در چنین سیاست های مخربی، فقط شرایط سخت موجود در حوزه نظامی- سیاسی در شرق اروپا را پیچیده تر نموده و احتمال ایجاد شرایط برای گفت وگوهای سازنده بین روسیه و ناتو را از بین می برد.

زایتسف همچنین در پاسخ به سئوال دیگری یادآور شد: علی رغم کاهش اعلام شده حضور دائمی تفنگداران دریایی آمریکایی در نروژ در ماه جولای، هنوز هیچ کاهش واقعی در فعالیت های نظامی ایالات متحده در این کشور مشاهده نشده است. ما این مسئله را بعید نمی دانیم که در پشت ماهیت جدید حضور پویای آنها در واقع تعداد نظامیان آمریکایی، حتی افزایش یافته است و این اقدام به بهانه تمرینات مشترک نظامی با نروژی ها، آنها می توانند برعکس، مواضع خود در شمال نروژ و در نزدیکی مرزهای روسیه را تقویت نمایند.

این دیپلمات با اشاره به اینکه تعداد مانورهای نظامی با مشارکت نیروهای فرامنطقه ای در قاره اروپا که روسیه در آنها به عنوان دشمن فرضی در نظر گفته شده، در حال افزایش است، اضافه کرد: در اقدامی آشکارا ضدروسی، برنامه هایی برای گسترش نیروهای مسلح ملی، خرید سلاح و نوسازی زیرساختارهای نظامی در حال شکل گیری است و ما اعتقاد داریم که این اقدامات مقامات اسلو، تنها باعث بی ثباتی اوضاع در این منطقه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1165

به "هشدار روسیه درباره تقویت حضور نظامی آمریکا در لهستان و نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه درباره تقویت حضور نظامی آمریکا در لهستان و نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید