هشدار رئیس مدیریت بحران شهر تهران ، جمعیت تهران 20 برابر میانگین تراکم کشور است

به گزارش مجله سرگرمی، براساس گفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، جمعیت تهران 20 برابر میانگین تراکم کشور است.

هشدار رئیس مدیریت بحران شهر تهران ، جمعیت تهران 20 برابر میانگین تراکم کشور است

به گزارش خبرنگاران، علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به تشریح نظام مدیریت بحران در کلانشهر تهران پرداخت و با بیان این نکته که مدیریت خطر بحران از چهار مرحله تشکیل شده که اقدامات مربوط به دو مرحله پیشگیری و کاهش خطر و مرحله آمادگی مربوط به قبل از حادثه از اهمیت فراوانی برخوردارند.

او با بیان این که جمعیت تهران 20 برابر میانگین تراکم کشور است، گفت: زلزله، سیل، طوفان ، فروریزش زمین، تجمعات انبوه، تهدیدات بیولوژیک، تغییرات آب و هوایی ، فروریزش ساختمان ، آتش سوزی و مواد خطرناک به عنوان بخشی از مخاطرات احتمالی در شهر تهران شناخته می گردد که باید برای پیشگیری از وقوع آنها و کاهش آسیب ها برنامه ریزی کرد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیری بحران شهر تهران در ادامه به تشریح بخشی از اقدامات انجام گرفته در مدیریت بحران شهر تهران پرداخت و ضمن اشاره به فعالیت های پویش جهادی واکسیناسیون ، دیگر فعالیت های ستاد مدیریبت بحران شهر تهران را در قالب 15 کارگروه تخصصی شرح داد و یادآور شد که در قالب ساختار ستاد مدیریت بحران با نزدیک به 100 سازمان کار می کنیم.

نصیری در ادامه ضمن شرح برنامه های ملی آمادگی و پاسخ، بازسازی و بازتوانی و برنامه ملی کاهش خطر حوادث و سوانح به تشریح کارکردهای این برنامه ها در زمینه فرماندهی و کنترل حوادث پرداخت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1401 بروزرسانی: 3 بهمن 1401 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2202

به "هشدار رئیس مدیریت بحران شهر تهران ، جمعیت تهران 20 برابر میانگین تراکم کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار رئیس مدیریت بحران شهر تهران ، جمعیت تهران 20 برابر میانگین تراکم کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید