نحوه اولویت بندی اعزام معلمان به خارج از کشور

به گزارش مجله سرگرمی، معاون آموزش مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت:معلم هایی که در آزمون های اعزام به خارج قبول شده اند، برای مدارس ایرانی در خارج از کشور انتخاب و اعزام می شوند.

نحوه اولویت بندی اعزام معلمان به خارج از کشور

ابوالفضل کمالی درباره شرایط تدریس معلمین در مدارس خارج از کشور گفت: در سراسر کشور ها 62 مدرسه به صورت دولتی داریم و البته ماهیت این مدارس تا حدودی شباهتی هم به مدارس غیر دولتی دارد و آن شباهت هم دریافت مقداری شهریه از والدین است تا مدارس بتوانند هزینه های خود را تامین نمایند.

او گفت: ما در این مدارس 3 دسته معلم داریم. در وهله اول معلم هایی هستند که در آزمون های اعزام به خارج شرکت نموده و قبول شده اند و برای مدارس ایرانی در خارج از کشور انتخاب و اعزام شده اند.

معاون آموزش مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: دسته دیگر معلمان تبعه آن کشور هستند، به عنوان مثال برخی از این معلمان همسران کارگزاران ما در وزارت خانه ها و سازمان هایی هستند که به صورت رسمی در خارج از کشور هستند و اگر هم رسمی باشند در آموزش و پرورش می توانند به عنوان تبعه کار نمایند و، اما با حقوق ریالی فعالیت می نمایند. البته سال های گذشته دسته چهارمی نیز وجود داشت که به عنوان ریالی از آن ها یاد می شد که از سال جاری حذف شدند و سال جاری وجود نخواهد داشت.

گروه دیگر معلمین خارج از کشور نیرو های محلی هستند، نیرو هایی که اقامت دارند و سابقه معلمی دارند و از نظر شرایط معلمی کامل هستند، این افراد به صورت محلی با مدارس قرار داد می بندند و تدریس را شروع می نمایند، حقوق این افراد با پول آن کشور و با توافق با مدرسه پرداخت می گردد.

او ادامه داد: افرادی که حقوق ارزی می گیرند، به یورو پول خود را دریافت می نمایند و باید در آزمون های اعزام به خارج شرکت نمایند. تا سال گذشته حدود 250 نفر نیرو داشتیم که توانستیم تعدادی را اعزام کنیم و تعدادی نیز به علت بازنشستگی ازامکان ادامه فعالیت نداشتند.تعدادی دیگر نیز به جای مانده اند که باید اعزام شوند و پس از آن آزمون انجام خواهد شد.

کمالی ادامه داد: اقامت نیرو های ارزی که با آزمون قبول می شوند را خودمان دریافت می کنیم و در ارتباط با افراد محلی خودشان باید اقامت داشته باشند و تبعه ها نیز به واسطه همسران خود اقامت دارند.

خبرنگاران علمی پزشکی آموزش و پرورش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 شهریور 1401 بروزرسانی: 27 شهریور 1401 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2144

به "نحوه اولویت بندی اعزام معلمان به خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه اولویت بندی اعزام معلمان به خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید