نجات دو زن حادثه دیده از خطر مرگ

به گزارش مجله سرگرمی، نیرو های هلال احمر در دو عملیات جداگانه، دو زن میانسال را از خطر مرگ نجات دادند. هر دو این حوادث بعدازظهر جمعه رخ داد.

نجات دو زن حادثه دیده از خطر مرگ

به گزارش شهروند، در نخستین حادثه زنی شصت ودو ساله در یکی از روستا های اطراف دماوند به علت نامعلومی به پایین دره ای 60متری سقوط کرد که با حضور به موقع امدادگران در محل حادثه او را به مراکز درمانی انتقال دادند. این زن خوشناس هرچند از ناحیه گردن و کمر آسیب دیده، اما به گفته مسئولان هلال احمر حال عمومی او مساعد است. در دومین حادثه هم زنی میانسال در یکی از مناطق ییلاقی علی آباد در استان گلستان چند ساعتی ناپدید شده بود. این خانم هم البته با تلاش نیرو های امدادی و مردم محلی پس از چند ساعت پیدا شد و به آغوش خانواده اش بازگشت.

حوالی ساعت 13 روز جمعه بود که نیرو های هلال احمر به دنبال چند تماس مردمی در جریان سقوط یک زن میانسال به نام مریم قرار گرفتند. محل حادثه ارتفاعات اطراف اعلام شد، جایی در 16 کیلومتری روستای کنهک از توابع شهرستان دماوند. نیرو های امدادی پس از دریافت این خبر بلافاصله با تجهیزات کامل همراه با یک آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

بررسی های ابتدایی تیم نجات نشان می داد که زن حادثه دیده از حاشیه راستا مال رویی به پایین سقوط کرده است. دره سنگلاخی و شیب تند آن عملا شانس زنده بودن مصدوم را به حداقل می رساند. با این وجود برای اطمینان یکی از افراد گروه به پایین دره رفت و بعد از دقایقی در کمال ناباوری با بی سیم اطلاع داد که زن حادثه دیده زنده است.

امدادگران با کمک تجهیزاتی که همراه داشتند، راهی پایین دره شدند و پس از معاینه اولیه؛ مریم را به بالا انتقال دادند. آن طور که یکی از امدادگران حاضر در عملیات می گوید این عملیات حدود 5 ساعت زمان برد: این زن از ناحیه گردن و کمر دچار جراحت شده بود و همین موضوع هم کار انتقال او را به بالا مشکل می کرد. با این حال چاره ای جز انتقال سریع او به بیمارستان وجود نداشت و درنهایت اعضای این تیم با همه خطرات احتمالی مریم را با برانکارد به نقطه امنی منتقل کردند.

ظاهرا این زن برای سرکشی به یکی از باغات اجدادی اش راهی این منطقه و به دلیل ناآشنا بودن با راستا گرفتار این حادثه می شود. آن طور که نیرو های حاضر در این عملیات می گویند این زن با آمبولانس به دماوند و از آنجا هم برای انجام یکسری معاینات دقیق تر به تهران منتقل می شود و حال عمومی او هم مساعد است.

اما دومین حادثه در استان گلستان رخ داد. جایی که زنی پنجاه وهفت ساله در راستا بازگشت به خانه راه را گم کرد و چند ساعتی ناپدید شد. امدادگران هلال احمر هم حدود ساعت 19 روز جمعه با دریافت خبر این حادثه راهی منطقه ییلاقی دهنه محمدآباد کتول شدند. این حادثه در محدوده روستای ییلاقی سیاه مرزکوه در بخش کمالان شهر فاضل آباد رخ داد.

منطقه ای ییلاقی و کوهستانی که معمولا این فصل از سال میزبان گردشگران و مسافران زیادی از شهر های اطراف است. با توجه به وسعت منطقه و تاریک شدن هوا، درخواست نیرو های بیشتری برای ادامه جست وجو ها شد. به گفته حسین شکی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان علی آباد در این عملیات 11 نفر از نیرو های هلال احمر در قالب سه تیم کار جست وجوی منطقه را از چند نقطه به طور همزمان آغاز کردند. عده ای از مردم محلی هم برای کمک به نیرو های هلال احمر داوطلب شدند.

به گفته یکی از امدادگران حاضر در این عملیات، کار جست وجو برای یافتن این زن تا پاسی از شب هم ادامه داشت: با توجه به اینکه دهنه محمدآباد کتول منطقه ای کوهستانی و گردشگری است و گردشگران برای تفرج و کوه پیمایی در این منطقه رفت وآمد دارند، ما نگران بودیم که برای این خانم اتفاقی افتاده باشد، چون این منطقه شیار ها و دره های بسیار خطرناکی دارد.

ساعت از 12 نیمه شب جمعه گذشته بود و همچنان تلاش ها برای پیدا کردن رد و نشانی از این زن ادامه داشت تا اینکه یکی از گروه های امدادی پیروز شد این زن را پیدا کند. به گفته مسئولان هلال احمر گلستان این زن در صحت و سلامت کامل تحویل خانواده اش شد و این عملیات ساعت 2 بامداد به پایان رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1181

به "نجات دو زن حادثه دیده از خطر مرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات دو زن حادثه دیده از خطر مرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید