مجموعه بازی های کلاسیک متال گیر سالید به کنسول های مدرن و کامپیوتر می آید

به گزارش مجله سرگرمی، معرفی بازسازی متال گیر سالید 3 با عنوان متال گیر سالید دلتا: اسنیک ایتر بزرگ ترین خبر مربوط به متال گیر سالید در رویداد پلی استیشن بود اما این تنها سورپرایز کونامی برای این رویداد نبود. آن ها به صورت رسمی از مجموعه ای با نام متال گیر سالید: مستر کالکشن بخش اول (Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1) رونمایی کردند. این اثر مجموعه ای از 5 بازی کلاسیک این سری را در خود قرار داده است.

مجموعه بازی های کلاسیک متال گیر سالید به کنسول های مدرن و کامپیوتر می آید

از زمان شکست Metal Gear Survive، برای مدت زیادی خبری از مجموعه بازی متال گیر نبود اما به نظر می رسد که کونامی در پی این است که این سری را به شیوه ای بزرگ برگرداند. کونامی در رویداد اخیر پلی استیشن حضور چشمگیری داشت و از این فرصت برای اعلام بازگشت فرنچایز متال گیر سالید استفاده کرد.

دقیقا معین نیست که هواداران متال گیر سالید تا چه زمانی باید منتظر متال گیر سالید دلتا: اسنیک اتر باشند، اما در این بین می توانند بعضی دیگر از بازی های کلاسیک سری متال گیر سالید را در قالب عنوان Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 تجربه نمایند.

در ابتدای معرفی این اثر، فقط اعلام شد که متال گیر سالید: مستر کالکشن دارای اولین بازی متال گیر سالید، متال گیر سالید 2 و متال گیر سالید 3 خواهد بود. با این حال، اکنون به وسیله توضیحات بازی در فروشگاه پلی استیشن معین شده است که بازی اصلی متال گیر و متال گیر 2 هم بخشی از این بسته خواهند بود. این بدان معناست که Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 در واقع به جای سه بازی، پنج بازی را ارائه خواهد نمود. لیست کامل بازی های این مجموعه به توضیح زیر است:

  • Metal Gear
  • Metal Gear 2: Solid Snake
  • Metal Gear Solid (including VR Missions / Special Missions)
  • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (HD Collection version)
  • Metal Gear Solid 3: Snake Eater (HD Collection version)

هواداران متال گیر سالید بدون شک از این فرصت برای بازدید مجدد از بازی های کلاسیک این سری در پلتفرم های امروزی قدردانی خواهند کرد، اگرچه کونامی هنوز معین نکرده است که این مجموعه دقیقاً در کدام پلتفرم ها در دسترس خواهد بود. در حالی که به نظر می رسید این برای پلتفرم های مختلف عرضه گردد، در حال حاضر فقط معین شده است که این اثر برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد. امیدواریم به زودی اخبار بیشتر و شفاف تری درباره این مجموعه منتشر گردد.

به نام این اثر نگاه کنیم، کلمه Vol. 1 شاید نشان دهنده این باشد که این مجموعه تنها مجموعه ای از بازی های قدیمی متال گیر سالید نیست که کونامی میخواهد آن را برای کنسول های امروزی منتشر کند. البته، شاید این نگاه خیلی خوش بینانه باشد و کونامی منظور خاصی از این قضیه نداشته است اما اگر یک درصد هم احتمال این وجود داشته باشد که روزی متال گیر سالید 4 هم برای پلتفرم های دیگر غیر از پلی استیشن 3 هم در دسترس قرار بگیرد، قطعاً هواداران متال گیر سالید بسیار خوشنود خواهند شد.

در حالی که بعضی از هواداران متال گیر ممکن است یک محصول نو را در این سری ترجیح بدهند اما بسیاری دیگر هم این ترس را دارند که کونامی بدون کوجیما نتواند قسمت نو شایسته ای را خلق کند که البته نگرانی عجیبی هم نیست. به همین دلیل، این دسته بیشتر خشنود خواهند شد که ببینند کونامی فرنچایز متال گیر سالید را به وسیله این مجموعه یا چیزی همچون بازسازی متال گیر سالید 3 بازگرداند.

منبع: Gamerant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2254

به "مجموعه بازی های کلاسیک متال گیر سالید به کنسول های مدرن و کامپیوتر می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه بازی های کلاسیک متال گیر سالید به کنسول های مدرن و کامپیوتر می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید