قیمت مصالح ساختمانی در آذربایجان غربی اعلام شد

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: با گرانفروشان مصالح ساختمانی برخورد جدی می گردد.

قیمت مصالح ساختمانی در آذربایجان غربی اعلام شد

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

محمودی امروز 8 تیرماه اضافه نمود: فروش مصالح ساختمانی و هزینه حمل مصالح از درب کارخانه تا محل کار باید مطابق مصوبه تنظیم بازار صورت گیرد در غیر این صورت تخلف بوده و با متخلفان مطابق قانون نظام صنفی و تعزیرات حکومتی برخورد خواهد شد.

وی اضافه نمود: قیمت ابلاغی تحویل درب کارخانه بوده و فروش بالاتر از این قیمت ها گرانفروشی محسوب می گردد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف نمایندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان به قیمت مصوب گچ و سیمان اشاره نمود و گفت: قیمت هر تن گچ بسته بندی شده یک میلیون و 786 هزار و 300 ریال و هرکیسه سیمان تیپ یک در درب نمایندگی های مجاز فروش 148 هزار ریال، هر کیسه سیمان MC 143 هزار ریال و هرکیسه سیمان pLc 145 هزار ریال می باشد و ضمناً هزینه بارگیری، تخلیه بار و حمل بار توافقی است.

محمودی ادامه داد: ماسه شسته و شکسته دانه بندی شده استاندارد 300 هزار ریال، ماسه ملاتی 150 هزار ریال، مخلوط خام سرمعدن را 53 هزار و 200 ریال بیان کرد.

محمودی توضیح داد: کلیه مراکز فراوری ،عرضه و فروش مصالح موظف به صدور فاکتور رسمی فروش با درج نام وآدرس خریدار و فروشنده(مشخصات واحد فراوریی مهمورشده) ، برگ باسکول شامل وزن مجاز(بارگیری بیش از ظرفیت مجاز شامل افزایش قیمت حمل بار نمی گردد) و سایر موارد لازم جهت نظارت بر حمل بار با کامیونها است.

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت استان، وی اضافه نمود: کرایه حمل انواع شن و ماسه از درب کارگاه تا پای کار برای داخل شهر ارومیه به ازاء هر تن 200هزار ریال و برای خارج از شهر بصورت توافقی محاسبه شده و پرداخت هزینه ها باید در یک مرحله و توسط یک دستگاه کارت خوان انجام گردد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف نمایندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تأکید کرد: قیمت آجر با احتساب ارزش اضافه نموده درب کارخانه بابت هرتن یک میلیون و 400 هزار ریال است که هزینه حمل اعلام شده برای انواع شن و ماسه شامل حمل آجر نیز می گردد.

محمودی با بیان اینکه واحدهای فراوریی ملزم به صدور فاکتورفروش با مشخصات مذکور و فروش محصول به مصرف نماینده نهایی بوده و از فروش و پیش فروش محصول به کامیون ها و غیره خودداری نمایند اظهار کرد: مسئولیت رعایت قیمت مصرف نماینده آجرفشاری(تا تحویل به مصرف نماینده) بر عهده واحدهای فراوریی است و درصورت مشاهده یا دریافت گزارش هرگونه تخلف وفق قانون تعزیرات حکومتی با متخلف برخورد خواهد شد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف نمایندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی یادآور شد: هم وطنان عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف احتکار، کم فروشی، گرانفروشی و هرگونه تخلف صنفی را به وسیله سامانه 124 گزارش نمایند تا در اسرع وقت رسیدگی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1068

به "قیمت مصالح ساختمانی در آذربایجان غربی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مصالح ساختمانی در آذربایجان غربی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید