فرهاد نزدیک استراماچونی

به گزارش مجله سرگرمی، فرهاد مجیدی دهمین بازی خود در لیگ برتر را با استقلال پشت سر گذاشت و حالا یک سوم از نتایج استقلال در دوران مربیگری او بعد از استعفای آندره آ استراماچونی رقم خورده است. در این مدت زمان انتقاداتی به عملکرد مجیدی از حیث مسائل فنی و اخلاقی وجود داشته که آنالیز این مسائل در این مقال نمی گنجد و نیازمند آنالیز توسط کارشناسان فوتبالی است.

فرهاد نزدیک استراماچونی

با این حال مجیدی در دوران مربیگری استقلال با مسائل بسیاری در زمینه مصدومیت بازیکنانش روبرو شد به طوری که در مقطعی این تیم نیمی از بازیکنان مهم و تاثیرگذار خود را در اختیار نداشت و طبیعتا فرایند نتیجه گیری در چنین شرایط به صورت عادی نخواهد بود و نتایج دست خوش تغییراتی می گردد.

هر چند بعضی برای انتقاد از فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال ادله مختلفی دارند که با اظهارات خودشان هم هم خوانی ندارد چرا که در عین این که معتقدند موفقیت مجیدی به خاطر تاثیر استراماچونی روی این تیم است، نتایج ضعیف استقلال را به خود این مربی ربط می دهند و به طور کلی به نظر می رسد مجیدی تا سرانجام فصل باید به این نقدها بعضا غیرمنصفانه عادت کند.

پیش از فرا رسیدن سه بازی سرنوشت ساز استقلال در ادامه فصل جاری در لیگ برتر و جام حذفی که فرهاد مجیدی هم قول موفقیت در آن ها را داده، نگاهی خواهیم داشت به نتایج این مربی در بازی های لیگ برتر و آن را با عملکرد استراماچونی در 10 بازی نخستش با استقلال مقایسه می کنیم.

* عملکرد استراماچونی در 10 بازی نخست

ماشین سازی یک - استقلال صفر (باخت)

استقلال یک - فولاد یک (مساوی)

نفت مسجدسلیمان یک - استقلال یک (مساوی)

استقلال صفر - پرسپولیس یک (باخت)

ذوب آهن 2 - استقلال 2 (مساوی)

استقلال 2 - گل گهر یک (برد)

سایپا صفر - استقلال 4 (برد)

استقلال 2 - پارس جنوبی صفر (برد)

تراکتور 2 - استقلال 4 (برد)

استقلال 5 - صنعت نفت صفر (برد)

جمع امتیاز: 18 امتیاز

* عملکرد مجیدی در 10 بازی نخست

استقلال 2 - نفت مسجد سلیمان یک (برد)

پرسپولیس 2 - استقلال 2 (مساوی)

استقلال 2 - ذوب آهن یک (برد)

گل گهر یک - استقلال صفر (مساوی)

فولاد 2 - استقلال یک (باخت)

استقلال یک - سایپا یک (مساوی)

استقلال صفر - تراکتور صفر (مساوی)

صنعت نفت صفر - استقلال 2 (برد)

استقلال یک - نساجی یک (مساوی)

پارس جنوبی صفر - استقلال 2 (برد)

جمع امتیاز: 17 امتیاز

با در نظر دریافت این که استراماچونی تیمی را در اختیار داشته که از ابتدای فصل با اندیشه های تاکتیکی خودش بسته و با برگزاری بیش از دو ماه آماده سازی وارد رقابت ها شده، اختلاف یک امتیازی مجیدی در 10 بازی نخستش با توجه به مسائل مربوط به شیوع کرونا، مصدومیت بازیکنان و ابتلای بعضی از آن ها به این بیماری، بسیار معقول است.

اگر فوتبال را دنبال کنید، مربیانی که از اواسط فصل جانشین مربی دیگری می شوند، همیشه روی این که تیم بد بسته شده یا از نظر بدنی در شرایط مناسبی قرار ندارد، مانور می دهند، اما حداقل مجیدی روی این مورد انتقادی نداشته تا در بحث نتیجه گیری توجیه بیاورد؛ کما این که او از همکارش یعنی استراماچونی نتایج بدتری کسب نکرده و در شرایط یکسانی واقع شده است.

به نظر می رسد آن دسته از طرفداران استقلال که هم چنان در سودای استراماچونی هستند، باید بیش تر پشتیبان مجیدی و تیمش باشند و به جای فکر کردن به گذشته، آینده را دریابند تا فصل جاری را با کسب سهمیه آسیا و چه بسا قهرمانی در جام حذفی و حتی صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به اتمام برسانند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1154

به "فرهاد نزدیک استراماچونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهاد نزدیک استراماچونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید