عمان رسماً پیوستن به ائتلاف سعودی را تأیید کرد

به گزارش مجله سرگرمی، وزارت خارجه عمان رسماً پیوستن این کشور به ائتلاف سعودی را بیان کرد.

عمان رسماً پیوستن به ائتلاف سعودی را تأیید کرد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی، وزارت خارجه عمان در بیانیه ای رسماً اظهار داشت که مسقط در راستای فهم مشترک کشورهای اسلامی تصمیم گرفته است که به ائتلاف کشورهای اسلامی مبارزه با تروریسم بپیوندد.

در این بیانیه تأکید شده است: پیوستن عمان به ائتلاف کشورهای اسلامی برای مبارزه با تروریسم در راستای فهم مشترک کشورهای اسلامی و به ویژه نقش و رهبری عربستان سعودی در تحقق صلح، امنیت و ثبات در مناطقی است که تروریسم مسلحانه در آنها حاکم شده است.

بر اساس این بیانیه: عمان به همراه دوستان خود همچون همواره تمامی کوشش خود را در راستای ایجاد یک فضای منطقه ای باامنیت و ثبات، در این مرحله که نیازمند همکاری همگان است، به کار خواهد گرفت.

در همین رابطه یک مقام وزارت خارجه عمان شرح داد: عمان یاری های اطلاعاتی در زمینه مبارزه با تروریسم خواهد داشت و سیاست بی طرفانه خود را هرگز رها نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: هدف عمان ما بسیار واضح است و ما در هر گونه حمله نظامی علیه همسایگان نظامی و برادر عرب خود مشارکت نخواهیم کرد.

عربستان سعودی در دسامبر 2015 اظهار داشت که ائتلافی متشکل از 34 کشور با هدف مبارزه با تروریسم ایجاد نموده است که مرکز آن در ریاض پایتخت این کشور خواهد بود.

این در حالی است که در حمله این ائتلاف به یمن تنها 4 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل کویت، امارات، بحرین و قطر مشارکت داشتند و بقیه کشورهایی که در این لیست قرار داشتند عملاً از همکاری با عربستان خودداری کردند.

همچنین در حالی که هدف این ائتلاف مبارزه با تروریسم اعلام شده بود در عمل طی 23 ماه حمله این ائتلاف به یمن بیش از 7 هزار شهروند یمنی از جمله 2500 کودک به شهادت رسیده اند.

بر اساس گزارش سازمان ملل و تأیید عربستان ائتلاف سعودی در حمله به یمن از بمب های خوشه ای استفاده نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 458

به "عمان رسماً پیوستن به ائتلاف سعودی را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان رسماً پیوستن به ائتلاف سعودی را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید