سیستم هشدار دهنده ای برای جلوگیری از جاماندن کودک در خودرو

به گزارش مجله سرگرمی، از سال 1998تاکنون بیش از 800 کودک در ایالات متحده به دلیل آنکه والدینشان فراموش کرده اند آنها را از خودرو خارج کنند، جان خود را از دست داده اند، حال استارتاپ ایتالیایی Filo یک سیستم هشدار دهنده کودک مبتنی بر بلوتوث با نام تاتا (Tata) ایجاد کرده است که برای جلوگیری از این حوادث ناگوار طراحی شده و در داخل یا روی صندلی ماشین قرار می گیرد.

سیستم هشدار دهنده ای برای جلوگیری از جاماندن کودک در خودرو

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از انگجت، این سیستم روی تاتا پد که یک بالشتک متصل به بلوتوث است، قرار گرفته و سپس در زیر صندلی کودک تعبیه می شود و زمان نشستن کودک روی صندلی را تشخیص می دهد. اگر ارتباط حسگر موجود در پد یا بند در حالی که کودک هنوز در اتومبیل است با تلفن کاربر قطع شود، کاربران یک هشدار در تلفن هوشمند خود دریافت خواهند کرد که به آنها یادآوری می کند از ترک کودک خودداری کنند.

نکته خوب این است که کاربران تنها یک هشدار دریافت نخواهند کرد. اولین هشدار ارسال شده برای تلفن هوشمند کاربران سه دقیقه پس از قطع اتصال، ارسال خواهد شد و مورد دوم یک تماس تلفنی یک دقیقه بعد از آن است و هشدار نهایی نیز مجموعه ای از تماس ها با تلفن های اضطراری است که این شماره ها را والدین از طریق برنامه به آن اضافه کرده اند.

به افراد هشدار داده شده این امکان داده می شود تا موقعیت کودک را نیز ردیابی کنند. اگر تلفن و کودک هر دو در ماشین جا مانده باشند، سیستم تاتا همچنین می تواند هشدارها را به مخاطبین اضطراری شما ارسال کند. علاوه بر آن سیستم مذکور دارای ویژگی هایی برای بررسی عمر باتری تلفن و اتصال بلوتوث نیز است.

هر دو دستگاه به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی تمیز می شوند و با طیف گسترده ای از صندلی های ماشین کار می کنند. اگرچه سیستم یاد شده هنوز به طور گسترده در دسترس نیست، اما شرکت Filo در حال حاضر بیش از یک میلیون عدد از این دستگاه را در ایتالیا فروخته است و امیدوار است که به زودی فروش این محصول در در ایالات متحده را نیز آغاز کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1448

به "سیستم هشدار دهنده ای برای جلوگیری از جاماندن کودک در خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم هشدار دهنده ای برای جلوگیری از جاماندن کودک در خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید