دعای آخرین جمعه ماه رمضان

به گزارش مجله سرگرمی، دعای آخرین جمعه ماه رمضان را پیامبر (ص) به جابر بن عبدالله انصاری یاد داده است. در این دعا از خدا می خواهیم که این ماه آخرین ماه رمضان ما نباشد و اگر چنین بود ما را مورد رحمت خود قرار دهد.

دعای آخرین جمعه ماه رمضان

خبرنگاران| سرویس مذهبی - آخرین جمعه ماه رمضان که می شود ناگهان به این فکر می کنید که چقدر زود گذشت و داریم به انتهای این مهمانی معنوی می رسیم. در این مقاله دعایی را که به عنوان دعای آخرین جمعه ماه رمضان در روایات آمده است برای شما آماده کرده ایم.

دعای آخرین جمعه ماه رمضان

در کتاب اقبال الاعمال آمده است:

از جابر بن عبدالله انصاری روایت کرده که در روز جمعه آخر ماه رمضان به خدمت پیامبر (ص) رفتم وقتی که نگاه آن حضرت به من افتاد فرمود: ای جابر! این آخر جمعه ای است از ماه رمضان؛ پس آن را وداع کن و بگو:

اللَّهُمَّ لا تَجْعَلْهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنْ صِیَامِنَا إِیَّاهُ

خدایا این ماه را آخرین بار روزه ما در ماه رمضان قرار مده

فَإِنْ جَعَلْتَهُ فَاجْعَلْنِی مَرْحُوما وَ لا تَجْعَلْنِی مَحْرُوما

اگر قرار داده اى پس مرا رحمت شده بدار، نه محروم از رحمت.

هر کسی دعای بالا را در این روز بخواند به دو خصلت نیکو دست خواهد یافت: یا به ماه رمضان بعد خواهد رسید و یا به آمرزش خداوند و رسیدن به رحمت بی منت های او.

سپس فرمود: خداوند روزه ماه مبارک رمضان را در گذشته تنها بر پیامبران واجب کرد، نه بر امت های آنان و به دلیل عنایت و تفضلی که بر شما داشت روزه ماه مبارک رمضان را بر شما (آخرالزمان) نیز واجب فرمود.

آنگاه فرمود: سوگند به خدایی که مرا به حق، به پیامبری مبعوث کرد، خداوند هیچ فضیلتی را به پیامبران گذشته عطا نفرمود، جز آن که به من نیز عطا فرمود و افزون بر آنها، چیز هایی به من عطا نمود که به هیچ کدام از آنان عطا نفرمود؛ او مرا بر همه آنان فضیلت داد و من آقا و سید افضل و بهترین آنان هستم لکن فخری نمی کنم (بلکه نعمت های خداوند را بر خود بازگو می نمایم).

منبع: setare.com
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1462

به "دعای آخرین جمعه ماه رمضان" امتیاز دهید

7 کاربر به "دعای آخرین جمعه ماه رمضان" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعای آخرین جمعه ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید