دستگیری عامل قطع خط تلفن 2000 تهرانی

به گزارش مجله سرگرمی، معاون مبارزه با جرایم خاص پلیس آگاهی از دستگیری یکی از سارقان تجهیزات حوضچه های مخابراتی که باعث قطع 2000 خط تلفن و خسارت 5 میلیاردی به مخابرات شده بود اطلاع داد.

دستگیری عامل قطع خط تلفن 2000 تهرانی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی با اعلام خبر فوق گفت: ششم آبان سال جاری پرونده ای با موضوع سرقت تجهیزات و کابل های مخابراتی از شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

وی بیان داشت: نماینده شرکت مخابرات در اداره هفدهم پلیس آگاهی پایتخت حاضر و گفت، یازدهم مهر ساعت 6 صبح متوجه قطعی خطوط تلفن های محدوده های میدان انقلاب، خیابان کارگر، لبافی نژاد و میدان حر شدیم، با راهی تیم های مهندسی، معین شد حوضچه تجهیزات مخابراتی و کابل های تقاطع لبافی نژاد و چهار راه ابوریحان توسط دزد یا دزدان به سرقت رفته و موجب ورود خسارت 3 میلیارد ریالی شده اند.

این مقام انتظامی توضیح داد: کارآگاهان برای تحقیقات پلیسی راهی محل سرقت شدند و در تحقیقات میدانی به دست آوردند، ساعت 5 و 30 دقیقه صبح راننده و دو سرنشین یک دستگاه خودرو نیسان وانت طوسی رنگ سرقت را انجام داده اند.

نجفی بیان کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی پرونده مشابه دیگری مبنی بر سرقت تجهیزات مخابراتی در محدوه میدان بهارستان در فاصله کمتر از 10 روز به اداره هفدهم ارجاع شد که در آنالیز ها اولیه معین شد سرقت توسط همان افراد انجام گرفته و این بار نیز موجب ورود خسارت 2 میلیاردی شده اند.

معاون مبارزه با جرایم سرقت های خاص پلیس آگاهی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان پیروز شدند پلاک انتظامی خودرو دزدان را شناسایی و در پایش های اطلاعاتی مالک خودرو به نام جمال 43 ساله ساکن محدوده نازی آباد را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در آنالیز سوابق کیفری مالک خودرو، معین شد وی پیش تر با همین عناوین مجرمانه به دفعات مختلف دستگیر شده است، اضافه کرد: با هماهنگی های قضائی مالک خودرو در سوم اسفند در مخفیگاهش دستگیر و خودرو نیسان وانت نیز در آن محل کشف شد و متهم به اداره هفدهم انتقال یافت.

نجفی ابراز داشت: متهم در بازپرسی های پلیسی گفت، سرقت ها را به اتفاق 2 همدستش انجام داده است و اموال را به افراد ناشناس در محدوده جنوب تهران فروخته اند و پول حاصله را بین خود تقسیم نموده اند.

معاون مبارزه با جرایم سرقت های خاص پلیس آگاهی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی معین شد همدستان متهم تحت تعقیب سایر مراجع قضائی نیز بوده و اکنون به شهر های غربی کشور متواری شده اند، ادامه داد: جمال با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شده و دستگیری هر دو متهم متواری در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 862

به "دستگیری عامل قطع خط تلفن 2000 تهرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری عامل قطع خط تلفن 2000 تهرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید