حکمرانی مجازی، مقابله آمازون با قوانین، خشم کنگره آمریکا را برانگیخت

به گزارش مجله سرگرمی، شرکت آمازون پیکاری مخفیانه راه اندازی نموده تا برخلاف قوانین حریم شخصی، داده های میلیون ها آمریکایی را با هدف کسب عایدی جمع آوری کند.

حکمرانی مجازی، مقابله آمازون با قوانین، خشم کنگره آمریکا را برانگیخت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت آمازون پیکاری مخفیانه راه اندازی نموده تا با قوانین مدافع حریم شخصی در 25 استان آمریکا مقابله نموده و بتواند داده های شخصی میلیون ها آمریکایی را با هدف کسب عایدی جمع آوری کند.

افشای این موضوع به وسیله خبرگزاری رویترز، خشم نمایندگان کنگره را برانگیخته و موجب واکنش های تند شده است. ریچارد بلومنتال سناتور دموکرات استان کنکتیکات در این مورد گفته است: آمازون به شکلی شرم آور پیکاری را شروع نموده تا با قوانین مدافع حریم شخصی مقابله کند و در عین حال از ابزار و وسایل تولیدی خود برای گوش کردن به صحبت های مردم و مشاهده زندگی ما استفاده می نماید.

وی در حساب کاربری خود در توئیتر در این مورد افزوده است: این به یک رویه کلاسیک به وسیله شرکت های فناوری مبدل شده که از پول و لشگر افراد لابی گرد برای مقابله با اصلاحات معنادار در پس پرده استفاده می نمایند، اما در برابر عموم مدعی حمایت از این اصلاحات می شوند!

این نماینده کنگره افزوده: این شرایط نشانگر ضرورت اقدام قوی تر دو حزبی برای محافظت از حریم خصوصی کاربران است. هیچ قانون فدرال مهمی در خصوص حفظ حریم خصوصی در سال های اخیر در کنگره تصویب نشده، زیرا اعضا در خصوص این موضوع به بن بست رسیده اند.

ران وایدن سناتور آمریکایی دموکرات استان اورگان که در سال های اخیر چندین لایحه حفظ حریم خصوصی را ارائه نموده هم در بیانیه ای گفت: افشاگری رویترز نشان می دهد که چگونه شرکت هایی از جمله آمازون میلیون ها دلار برای تضعیف قوانین استانی خرج می نمایند. کنگره باید ثابت کند آمازون اشتباه می نماید و قانونی را تصویب کند که در نهایت شرکت های بزرگ را از سوء استفاده و بهره برداری از داده های شخصی کاربران بازدارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1940

به "حکمرانی مجازی، مقابله آمازون با قوانین، خشم کنگره آمریکا را برانگیخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکمرانی مجازی، مقابله آمازون با قوانین، خشم کنگره آمریکا را برانگیخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید