جاذبه های دیدنی کبک؛ شهری افسانه ای در سرزمین پهناور کانادا

به گزارش مجله سرگرمی، کبک، این شهر تاریخی و افسانه ای در سرزمین پهناور کانادا، مملو از جاذبه های گردشگری بی نظیر است. از معماری قدیمی و اروپایی گرفته تا مناظر طبیعی خیره کننده، این شهر با قدمت چندین قرن، هر بازدیدکننده ای را مسحور خود می کند. در این مقاله، به معرفی 10 جاذبه برتر گردشگری در کبک می پردازیم تا سفری خاطره انگیز را برای شما رقم بزنیم.

جاذبه های دیدنی کبک؛ شهری افسانه ای در سرزمین پهناور کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

کبک قدیم (Old Quebec)

کبک قدیم گنجینه ای گرانبهاست که به ثبت سازمان میراث دنیای یونسکو رسیده و تنها شهر در شمال مکزیک است که با دیواری دژ مانند محصور شده است. قدم زدن در محله های قدیمی کبک و لذت بردن از آفتاب دل چسب این جاذبه اروپایی، شکل و تماشای تکه ای از تاریخ اروپا در خاک کبک که به 400 سال پیش بازمی شود، از لذت هایی هستند که در بازدیدتان از این نقطه از کبک تجربه خواهید کرد.

کبک شهری است که از طریق مکتشف فرانسوی، چامپلین در اوایل قرن 17 احداث شد و تنها شهر آمریکای شمالی است که برج و بارو، استحکامات و دروازه های دفاعی خود را از گذشته حفظ کرده و این استحکامات هم اکنون دور تا دور کبک قدیم را فرا گرفته اند. کبک قدیم به دو منطقه بالا شهر و پایین شهر تقسیم می شود: منطقه بالاشهر که روی یک صخره واقع شده است، در اصل برای استفاده نظامی و دفاع از قلعه نظامی ایجاد شد و امروز به عنوان بخشی اداری و مذهبی شناخته می شود که کلیساها و صومعه های معروفی چون Dauphine Redoubt و هتل معروف Chateau Frontenac را منزل می دهد. به طور کلی منطقه بالا به همراه منطقه پایینِ شهر که Basse-ville خوانده می شود و در اطراف میدان سلطنتی و اسکله پیشرفته است، همچون یک اثر هنری نفیس هستند که در قالب یکی از برترین نمونه های یک شهر محافظت شده استعماری خود را نشان می دهد. منطقه ها شهر بالا و پایین از طریق خیابان های مارپیچ یا چندین پله کان با شیب تند و قطار کابلی فونیکولر (Funiculaire) به هم متصل می شوند. تاریخچه شهر کبک دوره های مهمی از پیشروی کشورهای اروپایی در خاک امریکا را به خود دیده است. در یک دوره، شهر کبک مرکز فرانسه تازه بود و بعد از سال 1760 مستعمره تازه کشور بریتانیا شد. منطقه تاریخی کبک قدیم منطقه ای شهری با مساحت 135 هکتار است. این منطقه از حیث شکل و طراحی، مصالح، منطقه و محیط قرارگیری، اصیل و دست نخورده است. این منطقه قدیمی از شهر کبک برای یک پیاده روی لذت بخش بسیار مناسب است. وقتی در خیابان های قدیمی، باریک و پرپیچ و خم که هر یک تاریخی چند صد ساله را یدک می کشد قدم می زنید، لذتی عمیق و آرامشی دل نشین را تجربه می کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

صومعه معروف Dauphine Redoubt

هتل معروف Chateau Frontenac

قطار کابلی فونیکولر (Funiculaire)

میدان پِلَس رویال (Place Royale)

میدان پلس رویال قلب تاریخی شهر کبک و محل اولیه تاسیس شهر کبک می باشد. این میدان که با عنوان مهد تمدن فرانسوی ها در آمریکا شناخته می شود، جایی است که ساموئل شامپلین، حکمران فرانسه تازه در سال 1608 ساخت یک سایت حفاظت شده برای تجارت پارچه را در آن شروع کرد و در نتیجه این میدان اولین محل شکل گیری یک تشکیلات فرانسوی ثابت و دائمی در خاک آمریکا بود. ساختمان هایی که در آن زمان ساخته شدند به منظور تجارت خز با آمریکایی ها بنا شدند.بعد از آن و در قرن 17 میلادی، شهر کبک به سرعت رشد کرد و بعدها به چیزی توسعه پیدا کرد که امروزه به آن پایین شهر کبک می گویند. در سال 1686 مجسمه لویی چهاردهم که به او لقب پادشاه خورشید را می دادند، در این مکان نصب شد و بعد از آن این مکان، پلس رویال (میدان سلطنتی) خوانده شد. در سال 1759، ارتش بریتانیایی ژنرال جیمز وولف، بخش اعظمی از شهر را نابود کردند و پلس رویال هم با خاک یکسان شد. انگلیسی ها که در آن زمان صاحبان این مکان بودند، آن را بازسازی کردند و فعالیت های آن را توسعه دادند؛ بعد از آن تاجران، گله داران، بازرگانان و معماران در برترین ساختمان های این منطقه ساکن شدند. این میدان تاریخی که در منطقه کبک قدیم واقع شده است، از طریق خیابان های سن پیر (Saint Pierre)، کوت دو لو مونتاگ (Cote de la Montagne) و پتی شامپلین (Petit Champlain) احاطه شده است. برخی از مهم ترین بناها و جاذبه های تاریخی و توریستی که در اطراف این میدان قرار دارند، عبارت اند از:

کلیسای تاریخی نوتردام

خانه سابق لوییس فرنل (Louis Fornel)؛ شخصی که در سال 1737 ساحل لابرادور را کشف کرد.

مرکز تفسیر پلس رویال (Place Royale Interpretation Center) که به تاریخچه منطقه اختصاص یافته است.

خانه شوالیه (Maison Chevalier) که برای بازدید از عموم آزاد است.

مجسمه لویی چهاردهم

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: Rue des Pains Bénits 2-4, Ville de Québec, QC G1K Rue des Pains Bénits, Québec, QC, Canada

ساعات بازدید: Open 24 hours

رصدخانه اوبسِرواتور دُلا کَپیتَل (Observatoire de la Capitale)

برترین نمای پانورامیک (360 درجه) از شهر کبک را در یک رصدخانه پیشرفته و مدرن به نام اوبسراتور دلا کپیتل واقع در طبقه سی و یکم ساختمان ماری گیار (Marie Guyart) خواهید داشت. اینجا بلندترین نقطه شهر کبک است. این رصدخانه که در سال 1998 افتتاح شد و سالیانه هفتاد هزار بازدیدکننده را به سالن های خود جذب می کند، همیشه از به نمایش گذاشتن گسترده ترین و زیباترین نما از شهر کبک از ارتفاعی به بلندی 221 متر به خود بالیده است. در این بنای بلند وقتی به سمت شرق می نگرید، ساختمان های زیبا و رنگارنگ کبک قدیم و اَرگ های آن را خواهید دید. اندکی که به سمت شمال متمایل می شوید، نمایی اجمالی از رودخانه زیبای سنت لورانس(St. Lawrence River)، بندر شهر کبک و رشته کوه های واقع در دوردست خواهید داشت. از این بالا می بینید که شهر قدیمی کبک و منطقه ها حومه آن تا چه میزان گسترده هستند. وقتی به سمت غرب نگاه می کنید، نمایی دل چسب از رودخانه سنت لورانس خواهید داشت و ساختمان هتل لو کنکورد کبک با آن معماری عجیب و غریبش در بخش جلویی این رودخانه واقع شده است. اما این ساختمان چیزی بیش از یک رصدخانه معمولی است. اینجا می توانید تاریخچه غنی شهر کبک و چگونگی تاسیس آن را از شروع تا به اینجا بشنوید. در سازه این بنا پنل های نمایشی با تازهترین تکنولوژی روز دنیا به کار رفته اند. این پنل ها اطلاعات نماهایی که در مقابل دیدگان شما قرار دارند را به شما نمایش می دهند و شما برای داشتن اطلاعات هر بنا کافی است نام آن را روی این پنل ها لمس کنید و این اطلاعات در مقابل چشمانتان روی این پرده ها ظاهر می شوند. اگر هم عجله ندارید می توانید روی صندلی های تخم مرغی شکل کنار دیوار بنشینید و مخاطب داستانهای تاریخی کوتاه 2 دقیقه ای باشید که از طریق شخصیت های تاریخی و برجسته شهر کبک روایت می شوند.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: Rue de la Chevrotière 1037 , Québec, QC G1R 5E9, Canada

ساعات بازدید: 10AM-6PM

تلفن: 14186449841+

وب سایت: www.observatoire-capitale.com

آبشار مونمورانسی (Parc de la Chute-Montmorency)

اهمیتی ندارد در چه فصلی از سال هستیم، یک گشت و وقت گذرانی چند ساعته و تماشای آبشارهای مونمورانسی و پارک اطراف آن، همیشه ایده جالبی خواهد بود. اینجا دومین مکان پربازدید شهر کبک می باشد. در طول فصل بهار و تابستان می توانید کل صبح را به کوهنوردی در مسیرهای تعبیه شده در پارک یا تماشای آبشارها و صرف صبحانه در هوای خنک اطراف آنها بپردازید. یکی از مهم ترین فعالیت هایی که در طول تابستان در اینجا می توان انجام داد via ferrata است که در زبان ایتالیایی به معنی جاده های آهنین می باشد. این فعالیت برای همه افراد در سنین بالای 12 سال مناسب است و ترکیبی است از کوهنوردی و صخره نوردی در دو جاده که در قسمت شرقی و بخش سنگی آبشارها قرار دارند. آبشار مونمورانسی یکی از بلندترین آبشارهای دنیاست و با 83 متر ارتفاع، حتی از آبشار افسانه ای نیاگارا هم 30 متر بلندتر است، اما پهنای آبشار نیاگارا را ندارد. در فصل پاییز، وقتی برگ ها شروع به زرد شدن می کنند، این آبشارها خروشان و تماشایی هستند. پاییز برای پیاده روی در فضای اطراف آبشارها و گرفتن تعداد بی شماری عکس های زیبای پاییزی فصل بی نظیری است. در طول زمستان هم پارک با انبوهی از برف سفید و دست نخورده پوشیده می شود و اطراف آین آبشارها یخ می زند و اینجا را به یک سزمین عجایب یخی تبدیل می کند. این ابشارها که در فاصله 13 کیلومتری از منطقه کبک قدیم قرار گرفته اند، یکی از اصلی ترین جاذبه های کبک می باشند. برای رفتن به بالای آبشارها می توانید سوار تله کابین شوید یا از 480 پله بالا بروید و یا حتی با اتومبیل شخصی خود به بالای آبشارها بروید و از آنجا پیاده به سمت پایین آبشارها بیایید. اما اگر می خواهید شاهد ریزش بی وقفه آب از لبه صخره ها در رودخانه سنت لورانس باشید در حالی که صورتتان از خنکی قطرات ریز آب خیس می شود، از این 480 پله بالا بروید و در طول مسیر هم عکس هایی فوق العاده از چشم انداز ها اطراف بگیرید. وقتی به بالای آبشارها رسیدید، روی پل معلقی که در آنجاست بایستید و شاهد نمای آبشارها از بالا و چشم انداز های زیبا از استان اورلئان و شهر کبک در دوردست ها باشید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: Boulevard Sainte-Anne 5300 , Québec, QC G1C 0M3, Canada

ساعات بازدید: 9AM-6PM

تلفن: 14186633330+

وب سایت: www.sepaq.com

هتل یخی (Hotel de Glace)

اگر انیمیشن فروزن را دیده باشید این هتل برایتان آشناست؛ قصر یخی انیمیشن فروزن همان هتل یخی کبک در کاناداست!

تنها هتل یخی آمریکای شمالی که تمام بنا و وسایل داخل آن از برف و یخ ساخته شده اند، هتل یخی شهر کبک است که در فاصله 20 دقیقه ای از شهر کبک واقع شده است و از ماه ژانویه تا ماه مارچ دایر است. در این شاهکار معماری، برف و یخ با هم ترکیب شده اند تا دکوری افسانه ای خلق کنند. در سفر خود حتما یک شب را در یکی از 44 اتاق یخی این هتل اقامت کنید و آن شب را به سبک اسکیموهای قطبی زندگی کنید. در بازدید از این بنا از تالار بزرگ کلیسا، سرسره یخی و نمایشگاه های مجذوب کننده آن تماشا کنید. می توانید شب را در یکی از سوییت های موضوعی این هتل بگذرانید و هم چنین از چشمه آب گرم و سونایی که در محوطه خارجی هتل واقع شده است نیز استفاده کنید. نکته جالب دیگر در این هتل این است که غذاها و نوشیدنی ها در این هتل در ظرف های یخی سرو می شوند. هر اتاق با تم و موضوعی جداگانه طراحی شده و هر یک مهمانان را به نحوی جداگانه شیفته زیبایی خود می کند. تابش پرتوهای ضعیف نور بر این صفحه های یخی سفید و دست نخورده و مجسمه های برفی، پایکوبی شعله های قرمز رنگ آتش در شومینه های دیواری این اتاق های باشکوه یخی، تصاویری به یاد ماندنی هستند که اقامت شبانه شما را به یکی از خاص ترین شب های زندگیتان تبدیل می کنند. تجربه اقامت در این هتل یکی از کم نظیرترین خاطره های زندگی هر فرد و تجربه ای دلخواه برای علاقمندان به ماجراجویی و امتحان کردن چیزهای تازه است.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: Boulevard Valcartier 1860, Saint-Gabriel-de-Valcartier, QC G0A 4S0, Canada

تلفن: 14188442200+

وب سایت: www.valcartier.com

دشت های آبراهام (Plains of Abraham)

257 سال پیش، در 13 سپتامبر 1759، دو ارتش بریتانیا و فرانسه در شهر کبک با یکدیگر جنگیدند. در نبردی که فرماندهان هر دو سپاه در آن کشته شدند، بریتانیا پیروز شد فرانسه را شکست دهد و به سلطهٔ فرانسه در آمریکای شمالی انتها دهد.به همین مناسبت مروری خواهیم داشت بر این نبرد سرنوشت ساز در تاریخ کانادا:

نبرد دشت های آبراهام، که با عنوان نبرد کبک هم شناخته می شود، یکی از نبردهای محوری جنگ هفت ساله بود. این نبرد که در 13 سپتامبر 1759 شروع شد، از طریق ارتش و نیروی دریایی بریتانیا در مقابل ارتش فرانسه بر روی فلاتی در پشت دیواره های شهر کبک، بر روی زمین هایی رخ داد که متعلق به کشاورزی به نام آبراهام مارتین بود. در این نبرد کمتر از 10 هزار نیرو در دو جبهه حضور داشتند، اما با وجود تعداد نسبتاً کم نیروها، این نبرد در درگیری میان فرانسه و بریتانیا بر سر سرنوشت فرانسهٔ نو، نام مستعمرهٔ پیشین فرانسه در آمریکای شمالی و در پی آن شکل گیری کشور کانادا، نقشی بسیار تعیین کننده داشت.این نبرد پس از سه ماه محاصره فرانسوی ها از طریق نیروهای بریتانیا صورت گرفت و اوج درگیری های آن تنها 15 دقیقه به طول انجامید. فرماندهی نیروهای بریتانیایی در این نبرد بر عهدهٔ ژنرال جیمز وولف بود، که توانست به خوبی در مقابل پیشروی نیروهای فرانسوی به رهبری ژنرال لویی ژوزف مارکوئیس دو مانکالم مقاومت کند. بااین حال این نبرد برای هیچ یک از دو فرمانده خوش یمن نبود و هر دو در اوج نبرد به سختی مجروح شدند. ژنرال وولف مورد اصابت سه گلوله قرار گرفت و تنها چند دقیقه پس از شروع حمله جان خود را از دست داد، و مانکالم هم به دلیل عفونت شدید در محل اصابت گلوله ای ساچمه ای در زیر دنده ها، صبح روز بعد از نبرد از دنیا رفت. پس از انتها این نبرد، نیروهای فرانسوی مجبور به تخلیه کبک شدند و نیروهای به جای مانده فرانسه در کانادا تحت فشار شدید نیروهای بریتانیایی قرار گرفتند.در نتیجه این دشت ها را می توان محل نبردهای فراوان بین دو امپراتوری بزرگ فرانسه و بریتانیا بر سر قدرت و برتری دانست. این پارک میدان مبارزه جنگی بوده است که در سال 1759 بین این دو کشور رخ داد و سرنوشت آمریکای شمالی را تغییر داد. علاوه بر اهمیت تاریخی، این پارک از لحاظ اهمیت جغرافیایی و زیبایی طبیعی نیز در درجه ای از اهمیت واقع شده است که پارک مرکزی برای نیویورک و هایدپارک برای لندن اهمیت دارند. پوشش گیاهی وسیع این پارک و علف زارها و چمنزارهای اطراف که مساحت 103 هکتار را پوشانده اند، اینجا را به ریه های شهر کبک تبدیل می کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: Wilfrid-Laurier Ave, Quebec City, QC G1R 2L3, Canada

تلفن: 14186496172+

هتل لو شتو فرانتوک (Le Chateau Frontenac)

اینجا را می توان بیش از یک هتل دانست. هتل لو شتو فرانتوک به عنوان نمادی برای شهر کبک شناخته می شود. بیش از یک قرن است که این جاذبه تاریخی در بالای Cape Diamond قرار گرفته و مشرف به تراس زیبای دوفرن و رودخانه سنت لورانس می باشد. علاوه بر اقامت در اتاق های هتل می توانید از نمای داخلی هتل، سالن لابی آن که به تازگی بازسازی شده و آثار تاریخی که قدمت آنها به 400 سال پیش بازمی شود هم تماشا کنید. راهنمای تور هم در محل حاضر است و اطلاعات لازم را به شما خواهد داد. وقتی در طبقات بالایی هتل هستید، می توانید عکس های دلخواه خود از شهر کبک را بگیرید. طبق نظر ساکنین قدیمی شهر، برترین نماها از این هتل، نمای بندرگاه قدیمی شهر، ارگ قدیمی، رصدخانه ابسرواتور دولا کپیتل و تراس دوفرن می باشند. ایده اولیه ساخت این هتل متعلق به ویلیام ون هورن، رئیس راه آهن کانادا بود. او می خواست هتلی لوکس بسازد و مسافران را به آن جذب کند تا به تعداد و کیفیت سفرهایی که با قطار صورت می گرفتند، افزوده شود. خاتمه این هتل در سال 1893 افتتاح شد و به سرعت مورد توجه قرار گرفت. بسیاری از افراد مشهور و سرشناس همچون ملکه الیزابت، سلن دیون، دی کاپریو و چارلی چاپلین در مدت اقامت خود در شهر کبک این هتل را انتخاب می کردند. در حقیقت این هتل جایی بود که این افراد آن را خانه خود در کبک می دانستند. در سال 1953 هم این هتل محل فیلم برداری یکی از فیلم های آلفرد هیچکاک بود که مونتگمری و باکستر در آن نقش آفرینی کردند. یکی از بازیگران این فیلم نیز مدیر وقت هتل، جورج جسوپ بود. اولین کنفرانس سیاسی شهر کبک در سال 1943 در همین هتل برگزار گشت که در آن زمان هتل میزبان وینستون چرچیل و رئیس جمهور وقت آمریکا، فرانکلین روزولت بود.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

Rue des Carrières 1, Québec, QC G1R 4P5, Canada

14186923861+

www.fairmont.com

محله پتی شامپلین (Petit Champlain)

این محله در بزرگداشت بنیانگذار شهر کبک، ساموئل شامپلین به این نام خوانده شد. خیابان های روشن محله پتی شامپلین شما را دعوت می کند که به 400 سال پیش و زمان شکل گیری و احداث شهر کبک در قرن 17 سفر کنید. محله پتی شامپلین را می توان یکی از قدیمی ترین خیابان های تجاری آمریکای شمالی دانست که دو طرف آن را بیش از 47 فروشگاه، رستوران و بوتیک های مختلف احاطه کرده اند. فقط در طول تعطیلات نیست که این خیابان ها روشن و پر رفت و آمدند، بلکه در تمام طول زمستان به همین زیبایی اند و این باعث خوشحالی و رضایت اهالی کبک می باشد؛ چرا که اینجا پاتوق بعدازظهرهای زمستانی آنهاست. در جشن کریسمس اینجا طوری آذین بندی و دکور می شود که گویی نمونه ای است واقعی از فضای داستان های افسانه ای جشن های کریسمس در دهکده های قدیمی.

برای رفتن به محله پتی شامپلین چندین مسیر پلکانی وجود دارد که مهم ترین آنها پلکان بِرِک نِک (Breakneck) می باشد که قدیمی ترین پلکان شهر است و در سال 1635 ساخته شده است. اما به جز این پلکان ها، می توانید سوار قطارهای کابلی شوید و به این محله بروید. این قطارهای مجذوب کننده که در سال 1879 شروع به کار کردند، محله پایین شهر کبک را به تراس دافرین مرتبط می سازند و نمایی بسیار زیبا و سرسبز از منطقه و رودخانه سنت لورانس به دست می دهند. در این محله به هر گوشه که نگاه کنید، سبک زیبای معماری فرانسوی را به وضوح خواهید دید. خانه های 2 تا 3 طبقه از جنس سنگ گچ با پنجره های جلوآمده، سقف های شیروانی و دودکش های بزرگ که از سقف ساختمان ها بیرون زده اند، فضایی را درست می کنند که سخت است باور کنید که واقعاً در فرانسه نیستید. برای بازدید از این محله نصف روز را در نظر بگیرید و در رستورانهای متنوع آن به صرف غذاهای خوشمزه بنشینید و اگر هم قصد خرید دارید، اینجا می توانید از فروشگاه های متنوع آن سوغاتی دلخواه خود را پیدا کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: Rue du Petit Champlain 61, Québec, QC G1K 4H5, Canada

ساعات بازدید: 10AM-5PM

تلفن: 14186922613+

وب سایت: www.quartierpetitchamplain.com

کلیسای نوتردام کبک (Eglise Notre Dame des Victoires)

یکی از قدیمی ترین کلیساهای آمریکای شمالی، کلیسای نوتردام کبک است که تاریخ احداث آن به قرن هفدهم بازمی شود و بر روی خرابه های اولین پایگاه مرزی کبک قدیم ساخته شد. مکان کنونی این کلیسا میدان اصلی پلس رویال است و یکی از اصلی ترین جاذبه های تاریخی شهر می باشد. در طول زمان محاصره شهر کبک، بنای این کلیسا به شدت آسیب دید و در سال 1763 مورد بازسازی و بازسازی قرار گرفت. طراحی و دکوراسیون فضای داخلی کلیسا نشان دهنده تاریخ و اعتقاد اهالی قدیم کبک می باشد. یک نمونه کوچک از کشتی Breze که در آن زمان تحت فرمان مرزبان منطقه تریسی (Tracy) کالیفرنیا بود نیز از سقف این کلیسا آویزان است. علاوه بر آن، هدایا و نذورات اهدایی زیادی در کلیسا وجود دارند. هنوز هم روز بزرگداشت کشیش اعظم کلیسا، سنت ژنویو (St. Genevieve) در این کلیسا جشن گرفته می شود و در این روز به نشانه شکرگزاری نعمت های خداوند، بین مردم کلوچه های کوچک توزیع می شود. شاید این کلیسا عظمت و تجمل کلیساهای اروپا را نداشته باشد، اما این مکان کوچک تاریخچه ای غنی و طولانی دارد. وقتی در منطقه کبک قدیم هستید، برای این که لحظاتی از شلوغی شهر به دور باشید، حتماً به این کلیسای دنج و آرام سری بزنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس:Rue Sous le Fort 32, Québec, QC G1K 4G7, Canada

تلفن: 14186921650+

تراس دافرین (Terrasse Dufferin)

بر بالای صخره ای در ارتفاع 60 متر بالاتر از رودخانه سنت لورانس، یک سکوی پیاده روی چوبی است که اهالی شهر هنگام پیاده روی همیشه به اینجا می آیند. این تراس نماهای بسیار مجذوب کنندهی از منطقه کبک قدیم و رودخانه سنت لورانس به شما می دهد. در هنگام تابستان، اینجا از اجراهای هنرمندان خیابانی، شلوغ و پر سر و صدا و پر از رفت و آمد عابرین است. در زمستان و هنگامی که این تراس از بارش برف سنگین سفیدپوش می شود، اینجا محلی است که تشنگان هیجان و آدرنالین بالا سوار بر سورتمه هایشان از ارتفاع 82 متر با سرعتی معادل 90 کیلومتر بر ساعت از تپه ای پوشیده از برف به طرف پایین سُر می خورند. اینجا در طول روز زیباست، اما زیبایی چشم انداز ها اطراف هنگام غروب چندین برابر و در طول شب خیره کننده و تحسین برانگیز است. رودخانه سنت لورانس و هتل لو شتو فرانتوک که در اطراف این تراس قرار گرفته اند، موقعیت گرفتن بی شمار عکس های زیبا و خاطره انگیز را برایتان فراهم می کنند. می توانید یک نوشیدنی گرم یا غذایی سبک از رستورانهای اطراف بگیرید و روی یکی از نیمکت های اطراف تراس بنشینید و غروب آفتاب را تماشا کنید و غرق در زیبایی و سکوت این محیط شوید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: Rue des Carrières, Québec, QC G1R 5J5, Canada

وب سایت: www.ville.quebec.qc.ca

نکات تکمیلی

1: کبک قدیم (Old Quebec)، گنجینه ای ارزشمند که به ثبت میراث جهانی یونسکو درآمده است. این محله تاریخی با دیوارهای دژ مانند خود، شما را به گذشته ای افسانه ای می برد. گشت و گذار در خیابان های سنگفرش و لذت بردن از معماری اروپایی آن، تجربه ای بی نظیر خواهد بود.

2: میدان پلس رویال (Place Royale)، قلب تاریخی شهر کبک و محل اولیه تأسیس آن، جایی است که ساموئل شامپلین، حکمران فرانسوی، در سال 1608 تجارت پارچه را آغاز کرد. امروزه این میدان تاریخی، با بناهای قدیمی و جاذبه های گردشگری همچون کلیسای نوتردام، مرکز تفسیر پلس رویال و مجسمه لویی چهاردهم، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در کبک است.

3: رصدخانه اوبسرواتور دلا کپیتل (Observatoire de la Capitale)، با ارتفاع 221 متری خود، بلندترین نقطه شهر کبک است. در این رصدخانه مدرن می توانید از نمای 360 درجه شهر لذت ببرید و اطلاعات جامعی در مورد آن کسب کنید. پنل های نمایشی با تکنولوژی روز، داستان های کوتاه تاریخی را برایتان روایت می کنند.

4: آبشار مونمورانسی (Parc de la Chute-Montmorency)، یکی از بلندترین آبشارهای دنیا با ارتفاع 83 متر، جاذبه ای طبیعی و دیدنی در نزدیکی کبک است. این پارک زیبا، امکان انجام فعالیت هایی چون کوهنوردی، پیاده روی و via ferrata (جاده های آهنین) را برای گردشگران فراهم می کند.

5: هتل یخی (Hotel de Glace)، تنها هتل یخی آمریکای شمالی که تماماً از برف و یخ ساخته شده است. اقامت در این شاهکار معماری یخی، تجربه ای کم نظیر و رؤیایی خواهد بود. از چشمه آب گرم، سونا و غذاهای سرو شده در ظرف های یخی این هتل نیز لذت ببرید.

6: دشت های آبراهام (Plains of Abraham)، میدان نبرد تاریخی سال 1759 میان نیروهای بریتانیا و فرانسه که سرنوشت آمریکای شمالی را رقم زد. این پارک وسیع، علاوه بر اهمیت تاریخی، از زیبایی طبیعی و چشم اندازهای بدیع نیز برخوردار است.

7: هتل لو شتو فرانتوک (Le Chateau Frontenac)، نماد شهر کبک و یکی از جاذبه های تاریخی آن که بیش از یک قرن قدمت دارد. این هتل لوکس، با معماری زیبا و موقعیت منحصربفرد خود بر فراز صخره ای مشرف به رودخانه سنت لورانس، میزبان بسیاری از افراد مشهور بوده است.

8: محله پتی شامپلین (Petit Champlain)، یکی از قدیمی ترین خیابان های تجاری آمریکای شمالی که شما را به 400 سال پیش و زمان شکل گیری شهر کبک می برد. این محله زیبا، با فروشگاه ها، رستوران ها و معماری فرانسوی، فضایی رؤیایی را برای گردشگران فراهم می کند.

9: کلیسای نوتردام کبک (Eglise Notre Dame des Victoires)، یکی از قدیمی ترین کلیساهای آمریکای شمالی که در قرن هفدهم بنا شده است. این کلیسای تاریخی، با معماری زیبا و هدایای اهدایی، گنجینه ای از فرهنگ و اعتقادات اهالی قدیم کبک است.

10: تراس دافرین (Terrasse Dufferin)، سکویی چوبی در ارتفاع 60 متری بالاتر از رودخانه سنت لورانس که نماهای خیره کننده ای از کبک قدیم و رودخانه به شما ارائه می دهد. این تراس در تابستان پر از هنرمندان خیابانی و در زمستان، محل سورتمه سواری هیجان انگیز است.

سخن پایانی:

کبک، شهری افسانه ای با جاذبه های گردشگری متنوع و بی نظیر، لحظاتی خاطره انگیز را برای هر بازدیدکننده رقم می زند. از معماری تاریخی گرفته تا مناظر طبیعی بکر، این شهر پر از شگفتی است و حتماً ارزش یک سفر طولانی را دارد.

انتشار: 8 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1403 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 643

به "جاذبه های دیدنی کبک؛ شهری افسانه ای در سرزمین پهناور کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های دیدنی کبک؛ شهری افسانه ای در سرزمین پهناور کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید