تمرینات ورزشی ویژه برای خانم های کارمند

به گزارش مجله سرگرمی، خانم های به دلیل داشتن تحرک کم باید تمرینات ورزشی ساده را انجام دهند تا هم خستگی شان رفع شود و هم سلامتی انها به خطر نیفتد.

تمرینات ورزشی ویژه برای خانم های کارمند

چند تمرین ورزشی برای خانم های کارمند برای رفع خستگی

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاپ ناز ،خانم های کارمند روزی 8 ساعت پشت میز کار می نشینند که این نشستن طولانی می تواند عوارض جسمی و روانی در پی داشته باشد. با انجام بعضیی از تمرینات ساده وسبک می توانید از فرصت به بهترین شکل استفاده کنید و سالم بمانید.

تمرینات ورزشی مفید برای کارمندان خانم

حفظ سلامتی بدن و داشتن بدنی قوی بسیار مهم است و خیلی از افراد در کلاس های بدنسازی و تناسب اندام می فرایند تا سالم بمانند و به آمادگی جسمانی برسند. آماده بودن جسم برای افرادی که هم پشت میز می نشینند بسیار اهمیت دارد.

1- به طرف پایین خم شوید

در ابتدا روی صندلی خود تکیه دهید و کمی از میر فاصله بگیرید و تنفسی عمیق داشته باشید و بکوشید تا موقع بازدم، بازوها و بالاتنه را به آرامی و بدون انقباض به سمت جلو پایین ببرید. این تمرین می تواند باعث تحدرد قوای شما شود و باید 4 بار تکرار کنید.

2- رفع خستگی کردن

در این تمرین باید صاف بنشینید و پاها را کمی بیشتر از عرض شانه هایتان باز کنید. انگشتان دست را به یکدیگر قلاب کنید، کف دست را زیر چانه قرار دهید و به سمت بالا فشار دهید. هر دو آرنج خود را افقی نگه دارید و پاهایتان را به کف زمین فشار دهید. اکنون با چانه خود، به طرف پایین فشار وارد کنید. اما همزمان با کف دست ها، چانه را به سمت بالا فشار دهید. حدود 5 ثانیه در این حالت بمانید و سپس چانه را رها کنید. این تمرین را که باعث رفع خستگی و تقویت عضلات بازو می شود پنج بار انجام دهید .

3- فشار دادن سر

انگشتان را به هم قفل کنید و صاف بنشینید و انگشتان را به پشت سر خود قرار دهید. با دست ها از پشت گردن به سمت جلو فشار دهید. گردن خود را محکم نگه دارید تا به جلو خم نشود.

در حدود 5 ثانیه به مین حالت بمانید. بعد از بازگشت به وضع عادی پنج ثانیه استراحت کنید. این جرکت را چهار بار تکرار کنید. این حرکت باعث تقویت عضلات گردن می شود و باعث رفع خستگی می شود. برای تنوع، می توانید انگشتان را به هم قلاب کرده و پشت سر خود قرار دهید. با فشار دستان سر را به جلو فشار دهید .

4- تقویت گردن

صاف بنشینید دست چپ را از قسمت بازو و ساعد از بالای سر خود، به سمت گوش راست بیاورید و دست چپ را بر روی گوش راست قرار دهید. (انگشتان به سمت پایین قرار داشته باشند) اکنون با همان دست چپ، به مدت پنج ثانیه به سر فشار وارد کرده و سپس استراحت کنید. در طول انجام این تمرین باید شرایط تنفس شما عادی باشد. پس از چند ثانیه مکث، این تمرین را با دست راست روی گوش سمت چپ انجام دهید. این حرکت را دوبار با هر کدام از دست ها انجام دهید. این حرکت ماهیچه های دو طرف گردن را تقویت می کند .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1293

به "تمرینات ورزشی ویژه برای خانم های کارمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرینات ورزشی ویژه برای خانم های کارمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید