ترامپ: انتخابات 2020 در حد دنیا سوم هم نبود!

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس جمهور فعلی آمریکا با پافشاری بر ادعای تقلب، مدعی شد انتخابات 2020 حتی از روندهای انتخاباتی کشورهای دنیا سوم هم بدتر بوده است.

ترامپ: انتخابات 2020 در حد دنیا سوم هم نبود!

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که قرار است تا 20 روز دیگر کاخ سفید را به جو بایدن دموکرات واگذار کند؛ همچنان از پذیرش نتیجه انتخابات 2020 طفره رفته و بر ادعای خود مبنی بر وقوع تقلب پافشاری می نماید.

به همین دلیل، وی در پیامی توئیتری مدعی شد: شمار آرای انتخاباتی بسیار بیشتر از تعداد رأی دهندگان آمریکایی بود. این تحریف آرا قابل تحمل نیست. این یک انتخابات تقلبی بود که حتی در حد کشورهای دنیا سوم هم نیست!

در حال حاضر، ترامپ به امید اندک تغییر در نتیجه انتخابات آمریکا، در انتظار رأی دیوان عالی درباره سرنوشت 50 هزار رأی پُستی ایالت کلیدی ویسکانسین است. تیم وکلای حقوقی او مدعی هستند که باید 10 رأی الکترال این ایالت ابطال و مشخص نتیجه به قوه مقننه ویسکانسین که تحت اختیار جمهوریخواهان است؛ واگذار گردد.

همزمان، جمعی از جمهوریخواهان به دنبال اعمال فشار بر مایک پنس معاون ترامپ هستند تا او را قانع نمایند در روز 6 ژانویه (17 دی) که موعد تائید نتیجه انتخابات از سوی کنگره است؛ در مقام رئیس سنا، 306 رأی الکترال جو بایدن دموکرات رئیس جمهور منتخب آمریکا را ابطال کند. این در حالی است که نقش پنس در جلسه تائید آرای الکترال، تشریفاتی است و از اختیار ابطال آرا برخوردار نیست.

از سوی دیگر، ترامپ از طرفدارانش خواسته در روز 6 ژانویه، به دادخواهی از او به خیابان های واشنگتن دی سی بیایند حال آنکه احتمال آشوب در سایر شهرهای آمریکا نیز منتفی نیست.، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1431

به "ترامپ: انتخابات 2020 در حد دنیا سوم هم نبود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: انتخابات 2020 در حد دنیا سوم هم نبود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید