ببینید ، جدیدترین تصاویر از ایستگاه فضایی چین

به گزارش مجله سرگرمی، فیلمی نو از آخرین پیکربندی ایستگاه فضایی تیانگونگ (Tiangong) چین منتشر شده است. این ویدئو تیانگونگ را در پیکربندی نو خود، پس از رفت و آمد فضاپیماها نشان می دهد.

ببینید ، جدیدترین تصاویر از ایستگاه فضایی چین

به گزارش خبرنگاران، فضاپیمای باری تیانژو 5 در روز پنجم مه از تیانگونگ جدا شد و یک درگاه اتصال را برای ماموریت تدارکاتی بعدی آزاد کرد.

فضاپیمای باری تیانژو 6 که مملو از منابع، آزمایش های علمی و سوخت بود در پی آن در روز 11 مه به سمت تیانگونگ پرتاب شد.

این ماموریت پیشاهنگی برای ورود ساکنان بعدی به این ایستگاه فضایی بود.

چین ماموریت سرنشین دار شنگو 16 را در روز 30 مه شروع کرد و سه فضانورد تازه از جمله اولین فضانورد غیرنظامی این کشور را برای یک ماموریت پنج ماهه به تیانگونگ فرستاد.

آنها کنترل ایستگاه فضایی را از خدمه ماموریت شنژو 15 که در روز چهارم ژوئن به زمین بازگشته اند، گرفتند. سرانجام، تیانژو 5 ماموریت پرواز آزاد خود را به سرانجام رساند و بار دیگر در روز پنجم ژوئن به تیانگونگ متصل شد.

این کشتی باری با زباله های تیانگونگ پر می شود و سپس به مدار زمین بازمی شود.

یک فیلم تازه از فضاپیمای شنژو 16 نشان می دهد که این فضاپیما به بخش محوری مرکز اتصال ماژول هسته تیان هه این ایستگاه فضایی متصل شده است.

دریچه هوابند ماژول آزمایشگاهی منگتیان(Mengtian) نیز به وسیله دوربین پانوراما در خارج از این ماژول قابل مشاهده است.

سرنشینان شنژو 16، متشکل از فرمانده عملیات جینگ هایپنگ(Jing Haipeng)، سرنشین ژو یانگژو(Zhu Yangzhu) و متخصص محموله گوی هایچائو(Gui Haichao) که اولین غیرنظامی چین در فضا است، قرار است در طول مدت حضور خود در تیانگونگ، مجموعه ای از وظایف را انجام دهند.

آنها نصب تجهیزات بزرگ کاربردی خارج از ایستگاه، از جمله یک محموله آزمایشی برای قرار گرفتن در معرض تشعشع و سایر اجزا و دستگاه های آزمایشی را که در قسمت بیرونی ماژول منگتیان قرار می گیرد، تکمیل خواهند کرد.

این سه نفر بعلاوه قرار است پدیده های کوانتومی تازه را مطالعه نمایند و آزمایش های مرتبط با تایید نظریه نسبیت عام و منشاء حیات را انجام دهند.

آنها بعلاوه یک کلاس علمی زنده را به عنوان بخشی از فعالیت های توسعه برنامه ریزی شده برگزار می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1402 بروزرسانی: 29 خرداد 1402 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2264

به "ببینید ، جدیدترین تصاویر از ایستگاه فضایی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، جدیدترین تصاویر از ایستگاه فضایی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید