بازدید سرپرست اداره کل کهگیلویه و بویراحمد از بافت تاریخی دهدشت

به گزارش مجله سرگرمی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه وبویراحمد روز 19 آذر 98 از پروژه های میراث فرهنگی در شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بازدید کرد.

بازدید سرپرست اداره کل کهگیلویه و بویراحمد از بافت تاریخی دهدشت

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفائی در بازدید از بافت تاریخی دهدشت گفت: شرایط کنونی بافت تاریخی دهدشت رضایت بخش نیست و باید هر چه سریع تر عملیات مرمت اضطراری انجام گردد.

او با بیان اینکه بافت تاریخی یکی از مکان گردشگر پذیر شهرستان کهگیلویه است اظهار کرد: برای میزبانی این مکان تاریخی برای گردشگران داخلی و خارجی هرچه سریعتر عملیات اجرایی سامان دهی بافت باید صورت گیرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ایجاد پایگاه ملی بافت تاریخی شهر دهدشت گفت: پایگاه هرچه سریعتر نسبت به شناسایی مسائل شهر تاریخی دهدشت برای ارسال به وزارتخانه اقدامات لازم را انجام دهد.

صفائی با بیان اینکه سامان دهی بافت تاریخی دهدشت مورد تاکید مسئولان کشوری و استاندار کهگیلویه و بویراحمد است توضیح داد: کوشش می گردد تا با جذب اعتبارات ملی این بافت تاریخی سامان دهی گردد.

او واگذاری بعضی از مکان های بافت تاریخی به بخش خصوصی را از دیگر برنامه های این اداره کل عنوان نمود و اضافه کرد: در این زمینه نشست های خوبی با مسئولان شهرستان از جمله شهردار، اعضای شورای شهر دهدشت و فرماندار شهرستان کهگیلویه برگزار شده است.

او همچنین در نشست مشترک با فرماندار شهرستان کهگیلویه اظهار کرد: اولین اولویت و رویکرد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در شهرستان کهگیلویه سامان دهی بافت تاریخی دهدشت است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سامان دهی بافت دهدشت احتیاجمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است، اضافه کرد: توان مجموعه میراث فرهنگی برای پژوهش، حفاظت، معرفی و سایر خدمات لازم کم است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، همکاری نیروی انتظامی در حفاظت از بافت را احتیاج اساسی خواند و توضیح داد: کوشش مجموعه مدیریت و برنامه ریزی با همکاری فرماندار برای تخصیص اعتبار، شرکت مجموعه مدیریت شهری در محوطه سازی و فضای سبز در بافت و همکاری و مشارکت دانشگاه ها در برگزاری همایش ها در بافت ضرورت دارد.

او تأکید کرد: اطمینان می دهم همه مبالغ اعتباری در نظر گرفته شده در بافت هزینه گردد و قول می دهم اعتبار بافت را اگر افزایش ندهیم کاهش نخواهیم داد.

صفایی در مورد بلاتکلیفی نیروهای حفاظت بافت هم گفت: تعدادی نیروی فصلی در بافت مشغول به کار بودند که آنالیز می کنیم و معین تکلیف خواهند شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 بهمن 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 631

به "بازدید سرپرست اداره کل کهگیلویه و بویراحمد از بافت تاریخی دهدشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید سرپرست اداره کل کهگیلویه و بویراحمد از بافت تاریخی دهدشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید