این 5 خوراکی شما را جوان نگه می دارند

به گزارش مجله سرگرمی، در این مطلب پنج غذایی را معرفی میکنیم که به شما در حفظ سلامت و داشتن عمر طولانی یاری میکنند.

این 5 خوراکی شما را جوان نگه می دارند

خبرنگاران | دکتر مارک هایمَن، پزشک و نویسنده کتابی به نام جوان برای همواره: اسرار عمر طولانی و زندگی سالم است. این کارشناسِ طول عمر در تیک تاک بیش از 286000 دنبال نماینده دارد. او در صفحۀ خودش نکات مهم درباره عمر طولانی و سالم را به اشتراک میگذارد.

به گزارش خبرنگاران ؛ او در ویدئویی که اخیراً به اشتراک گذاشته، غذا هایی را توصیه نموده که اگر مردم آن ها را به صورت روزانه مصرف نمایند، قدمی به سمت یک جوانی طولانی مدت برداشته اند. به گفته او این غذا ها مثل دارو هستند.

نخستین غذایی که دکتر هایمن توصیه نموده سبزیجات خانواده کلم مانند بروکلی، کلم، کلم پیچ، کلم بروکسل (فندقی) است. او توصیه میکند این سبزیجات را هر روز حداقل به مقدار یک یا دو فنجان مصرف کنید.

به عنوان دومین خوراکی، دکتر هایمن اکیداً توصیه میکند روغن زیتون بکر مصرف کنید که به عقیده او حاوی تمام انواع ترکیبات ضدالتهابی است. حتماً باید مقادیر زیادی چربی های خوب مصرف کنید و روغن زیتون یک راه عالی دریافت این نوع چربی هاست که باید انتخاب اصلی شما باشد.

سومین چیزی که دکتر هایمن توصیه میکند آجیل است. او درباره آجیل میگوید: آجیل بسیار مهم است. ثابت شده است که آجیل عمر را طولانی میکند، سبب کاهش دیابت و افزایش سلامت و طول عمر میشود. سرشار از مواد معدنی، چربی، پروتئین و فیبر است. آجیل یکی از ابرغذا های طبیعی است.

غذای مهم دیگر توت ها هستند که دکتر هایمن آن ها را منبع عالی آنتی اکسیدان میداند. او خوردن روزانه چای سبز را هم توصیه میکند، اگرچه قبول دارد این نوشیدنی را نمیتوان غذا حساب کرد!

چای سبز حاوی تمام مواد شیمیایی گیاهی و کاتچین ها است که ثابت شده سوییچ ها و گذرگاه های طول عمر را در بدن ما فعال مینمایند و ما را جوان و سالم نگه میدارند.

دکتر هایمن اشاره میکند که در ایکاریا شهری در استان اژه شمالی کشور یونان، یک منطقه معروف به منطقه آبی هست که مردمانش طولانی ترین عمر ها را دارند، چون چای wild sage مینوشند. Wild sage نام متداول چندین گیاه است از جمله: مریم گلی.

مترجم: زهرا ذوالقدر

منبع: فرادید
انتشار: 29 اسفند 1401 بروزرسانی: 29 اسفند 1401 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2227

به "این 5 خوراکی شما را جوان نگه می دارند" امتیاز دهید

1 کاربر به "این 5 خوراکی شما را جوان نگه می دارند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 5 خوراکی شما را جوان نگه می دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید