ایران سرزمین گردشگری عشرتی نیست ، خارجی ها باید مانند زائر ایران را زیارت نمایند

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی با اشاره به اینکه ایران جای جذابی برای گردشگری عشرتی نیست، گفت: گردشگر از نظر بنده زمانی با فرهنگ ما تناسب دارد که زائر محسوب گردد و به زیارت ایران و فرهنگ ایرانی بیاید، یعنی به همان نیتی که ما به زیارت اماکن متبرکه می رویم.

ایران سرزمین گردشگری عشرتی نیست ، خارجی ها باید مانند زائر ایران را زیارت نمایند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای کانادا تضمینی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

سید محمد بهشتی شیرازی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، درباره فرهنگ صحیح گردشگری در ایران گفت: درباره موضوع گردشگری با همه ملاحظاتی که ما راجع به آن داریم، چند سئوال مطرح است؛ اول اینکه مقصد گردشگری در کشور ما کجاست؟ در جهان خیلی چیزها می تواند باشد اما در کشور ما عمدتاً میراث فرهنگی و طبیعی است که مقصد است.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: چرا که کشور ما جای جذابی برای گردشگری عشرتی نیست، اگر حتی کسی هم فکر کند که ما می توانیم زمینه را برای رشد گردشگری عشرتی فراهم کنیم، اشتباه می نماید زیرا ما در این زمینه اصلاً بازاری نداریم. یعنی کسی حاضر نمی گردد برای خوشگذرانی به ایران بیاید.

بهشتی درباره تعریف گردشگر خارجی در سفر به ایران مطرح نمود: گردشگر از نظر بنده فقط زمانی با فرهنگ ما تناسب دارد که زائر محسوب گردد و به زیارت ایران و فرهنگ ایرانی بیاید. یعنی به همان نیتی که ما به زیارت اماکن متبرکه مان می رویم گردشگر خارجی نیز به همان نیت به ایران بیاید و همان اتفاق برایش بیفتد.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 693

به "ایران سرزمین گردشگری عشرتی نیست ، خارجی ها باید مانند زائر ایران را زیارت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران سرزمین گردشگری عشرتی نیست ، خارجی ها باید مانند زائر ایران را زیارت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید