ایجاد فرصت شغلی برای 30 زن سرپرست خانوار

به گزارش مجله سرگرمی، بانوی مددجوی کارآفرین با دریافت تسهیلات اشتغال از کمیته امداد پیروز شده است برای 30 نفر از زنان سرپرست خانوار، شغل و عایدی پایدار ایجاد کند.

ایجاد فرصت شغلی برای 30 زن سرپرست خانوار

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سمیه رحمانی بانوی کارآفرینی است که با پشتکار فراوان علاوه بر عایدیزایی برای خود، توانسته برای 30 نفر از زنان سرپرست خانوار به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی کند.

این مددجوی خوش فکر کمیته امداد در باره فعالیت های خود می گوید: پیش از شروع به کار خیاطی، شرایط سختی در زندگی داشتم، اما از سال 93 با دریافت مرحله نخست تسهیلات اشتغال از کمیته امداد توانستم با خرید 2 عدد چرخ خیاطی، کارگاه کوچکی در منزل برپا کنم.

وی می افزاید: از آنجا که چرخ ها را با تسهیلات کمیته امداد و به صورت اقساطی خریداری نموده بودم، می توانم بگویم که کارآفرینی را از زیر صفر شروع کردم و با کمک 2 نفر از بانوان پیروز شدم فراوریات خود را توسعه دهم.

رحمانی در ادامه بیان می نماید: با وجود مسائل مالی، اما سخت کوشش می کردم تا کارم را توسعه دهم. اغراق نیست اگر بگویم از ساعت 6 صبح تا 2 نصفه شب مشغول خیاطی در کارگاه بودم به این امید که فراوریاتم را بالا ببرم و به سودهی و تجاری سازی محصولاتم برسم.

این بانوی کارآفرین می گوید: با سخت کوشی بسیار، پیروز شدم کارم را توسعه دهم تا جایی که دیگر با 2 عدد چرخ نمی توانستم به همه درخواست ها و سفارش ها پاسخ دهم؛ بنابراین دوباره تقاضای دریافت وام از کمیته امداد را مطرح کردم که پس از بازدید از کارگاه به وسیله کارشناسان این نهاد، با درخواست من موافقت شد.

وی می افزاید: این بار توانستم علاوه بر افزایش تعداد چرخ های خیاطی، کارگاهم را توسعه دهم و به شرایطی برسم که 18 نفر از بانوان به صورت مستقیم در کارگاه مشغول فعالیت شدند و برای 12 نفر نیز به صورت غیرمستقیم شغل و عایدی ایجاد شد.

این مددجوی خوش فکر کمیته امداد با بیان اینکه در حال حاضر میانگین فراوری ماهیانه کارگاه خیاطی به 12 هزار کالا رسیده، معتقد است: در این جهت که با کمک خداوند به خودکفایی من منجر شد، بیش از همه مدیون خدمات کمیته امداد هستم و امیدوارم خیران و مردم نیکوکار با حمایت از فراوری ملی، از محصولات کارگاه های کوچک و صنایع خرد پشتیبانی نمایند.

وی می گوید: به نظر من زنان ایرانی توان بالایی دارند و کافی است اراده خود را جزم نمایند تا بتوانند از ظرفیت های خود برای عایدیزایی بهره ببرند و مطمئن باشند که در این جهت کمیته امداد از آنان حمایت خواهد نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، فعالیت های اشتغال و توانمندسازی مددجویان در کمیته امداد در دو قالب راهنمایی و راهبری شغلی انجام می گردد.

در الگوی راهبری شغلی، ایجاد اشتغال و کسب عایدی، با استفاده از ظرفیت کارآفرینان حرفه ای و فعالان پیروز مالی، برای مددجویان مورد حمایت اتفاق می افتد.

در طرح راهنمایی شغلی، مددجویان مستعدی که توانایی راه اندازی کسب و کار را دارند، با بهره مندی از خدمات مشاوره و راهنمایی شغلی کارشناسان اشتغال امداد و دریافت تسهیلات، می توانند شغل متناسب با توانایی ها و استعدادشان را اجرا نمایند.

پرداخت تسهیلات اشتغال، کاریابی، نظارت فنی و تخصصی و کمک به بازاریابی و فروش از جمله خدماتی است که در هر دو طرح به مددجویان ارائه می گردد.

بخشی از کمک های مردمی به کمیته امداد نیز در در قالب وام های خودکفایی و اشتغال زایی به مددجویان اختصاص می یابد و در نهایت زمینه ساز توانمند سازی مددجویان می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1985

به "ایجاد فرصت شغلی برای 30 زن سرپرست خانوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد فرصت شغلی برای 30 زن سرپرست خانوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید