ایجاد بیش از 3000 شغل IT در طرح تکاپو

به گزارش مجله سرگرمی، مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح تکاپو از ایجاد بیش از 3000 فرصت شغلی در بخش فناوری اطلاعات طرح تکاپو اطلاع داد و گفت: در برنامه سال های 98 و 99، ایجاد بیش از 2000 فرصت شغلی با موضوع نهادهای پشتیبان کسب و کار ملی و استانی و بیش از 25 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم با استفاده از تسهیلات طرح اشتغال روستایی هدف گذاری شده است.

ایجاد بیش از 3000 شغل IT در طرح تکاپو

محمد عبده ابطحی در گفت وگو با مجله سرگرمی، درباره هدفگذاری اشتغال بخش فناوری اطلاعات در طرح تکاپو گفت: برنامه عملی توسعه رسته فناوری اطلاعات در سال 1398 برسه محور ایجاد و توسعه نهادهای ملی و استانی پشتیبان کسب و کار، الگوسازی برای اتصال کسب و کارهای پیشرو به بازارهای بین المللی و اصلاح و بهبود فضای کسب و کار اختصاصی رسته متمرکز شده است.

وی ادامه داد: در قالب توسعه نهادهای ملی و استانی و در قالب برنامه دو ساله ایجاد بیش از 2000 فرصت شغلی مستقیم و چند برابر آن فرصت های شغلی غیر مستقیم پیش بینی و در کنار آن از سال گذشته بستری فراهم شده که کسب و کارهای پیشرو فناوری اطلاعات که حالت پلتفرمی داشته و می توانند به توسعه کسب و کارهای روستایی یاری نمایند، از منابع و وام های کم بهره 4 تا 10 درصد برنامه توسعه اشتغال پایدار روستایی استفاده نمایند.

پیش بینی ایجاد 1000 شغل مستقیم در حوزه IT

مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح تکاپو از معرفی 7 طرح ملی به بانک عامل اطلاع داد و گفت: انتظار ما این است که در دوره دو ساله و در صورت پرداخت تسهیلات به این طرح ها، بیش از 25 هزار فرصت شغلی با موضوع مشاغل روستایی ایجاد گردد و برآوردها حاکی از آن است که حدود 1000 نفر از اشتغال ایجاد شده، به صورت مستقیم در حوزه فناوری اطلاعات و بقیه مشاغل در حوزه کسب و کارهایی روستایی باشند که بر بستر پلتفرم های فناوری اطلاعات به توسعه کسب و کار خود خواهند پرداخت.

ابطحی همچنین درباره هدفگذاری ایجاد اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات برای سال آینده، گفت: در برنامه دو ساله 98 و 99، ایجاد بیش از 2000 فرصت شغلی با موضوع نهادهای پشتیبان کسب و کار ملی و استانی و بیش از 25 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم با استفاده از تسهیلات طرح اشتغال روستایی هدف گذاری شده است که امیدواریم با ورود سایر بخش های دولتی به برنامه نهادهای ملی و استانی، تخصیص به موقع منابع بودجه ای از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تسهیل فعالیت بخش خصوصی در این حوزه ها به اهداف بزرگتری هم دست پیدا کنیم.

ایجاد بیش از 3000 شغل آی تی در طرح تکاپو

وی درباره استانهای مجری طرح تکاپو در رسته فناوری اطلاعات، گفت: در سال های گذشته برنامه های استانی تکاپو در رسته فناوری اطلاعات بیشتر در استان های مازندران، گلستان، یزد، خراسان رضوی، کرمان و کردستان اجرا شده که سال جاری با موضوع بنیادهایی که تأسیس شده و در آینده نزدیک تأسیس می شوند، تعداد استان ها به 15 استان افزایش خواهد یافت.

به گفته ابطحی،در استان های یاد شده با موضوع بخش خصوصی استانها و شرکتهای پیشرو ملی و با انعقاد انواع توافق نامه های همکاری و پشتیبانی استانداری ها و ادارات مربوطه و همکاری وزارت کار و ارتباطات، بیش از 40 نهاد پشتیبان کسب و کار تأسیس و بیش از 3000 فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش مجله سرگرمی، طرح تکاپو یکی از طرح های مهم و مطرح وزارت کار در حوزه اشتغال فراگیر به شمار می رود که به توسعه و ساماندهی کسب و کارهای خرد و خانگی و اتصال آن به شرکت های کوچک و متوسط توجه می نماید.این طرح در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی، بر پایه مزیتها و ظرفیتهای منطقه ای استانها ایجاد شغل می نماید و با اجرای آن مهارت ها و قابلیت های بیکاران در کمترین زمان ممکن شناسایی می گردد. برای اجرای این طرح 20 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 بهمن 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 681

به "ایجاد بیش از 3000 شغل IT در طرح تکاپو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد بیش از 3000 شغل IT در طرح تکاپو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید