از سرگیری سری دوم محدودیت ها در اروپا و تغییر برنامه مسافران!

به گزارش مجله سرگرمی، چیزی که باعث پیچیده شدن این فرایند شده، تنوع شیوع بیماری در کشورهاست. بر همین اساس هر کشوری دستورالعمل ها و محدودیت های خاص خود را اعمال نموده که این مساله تبدیل به چالشی اساسی شده است. موضوع وقتی حاد می گردد که محدودیت هایی که گردشگران در بعضی کشورها با آن روبرو اند و در صورت عدم رعایت آن جریمه می شوند، در بعضی کشورهای دیگر واکنش شدیدی درباره آن صورت می گیرد و همین تغایر سبب ایجاد فاجعه شده است.

از سرگیری سری دوم محدودیت ها در اروپا و تغییر برنامه مسافران!

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بنا به گفته کارشناسان، رفتار این ویروس مانند آنفولانزا نیست و نمی توان زمان فروکش کردن آن را برحسب فصل تعریف کرد. کرونا برخلاف آنفولانزا که فقط در فصل زمستان یا پائیز دیده می گردد، هیچ ریتمی ندارد و هرکسی و در هر شرایطی ممکن است به آن مبتلا گردد.

توصیه های سازمان بهداشت دنیای

مارگارت هریس سخنگوی سازمان بهداشت دنیای (WHO) به مردم توصیه می نماید که به این ویروس به عنوان یک عفونت فصلی ننگرند. بلکه باید در نظر داشت این ویروس در دورهمی های عظیم، از فردی به فرد دیگر و از راه بینی و دهان منتقل می گردد.

سوءتفاهمی که در این میان شکل گرفته این است که دنیا با یک ویروس دستگاه تنفسی روبروست که مانند سایر ویروس های مشابه رفتار نمی نماید. به منظور جلوگیری از شیوع بیماری به مراحل بالاتر باید فاصله اجتماعی 2 متری و استفاده از ماسک در مکان های عمومی کاملاً رعایت گردد. هریس از آمریکا و برزیل به عنوان کشورهایی یاد می نماید که بجای تجربه کردن چند موج با یک موج کلی شیوع دست به گریبان اند. افت و خیر این موج به معنای خاتمه یافتن یک موج و آغاز موج بعدی نیست، بلکه یک موج طولانی است که به تعهد عموم مردم در جهت حفظ فاصله اجتماعی و نحوه تماس ها بستگی دارد.

کشورهای مبتلا

درحالی که آمریکا به خاطر هوشیاری بعضی ایالات و رعایت نکردن همان اصول توسط بقیه، شاهد موج شدید میزان مبتلایان است، دپارتمان کشور شدیداً توصیه نموده که افراد از سفرهای بین المللی پرهیز نمایند. همچنین مسافران خارج از کشور هم باید هرچه سریع تر به آمریکا بازگردند و از ماندن در کشور مقصد پرهیز نمایند.

آلمان که تا به امروز میزان مبتلایان پایین تری نسبت به کشورهای دیگر داشته، با آغاز موج جدید در فرودگاه ها تست مجانی از مسافران به عمل می آورد. براساس گفته های رئیس مرکز پیشگیری از بیماری در آلمان، مشکل شیوع مجدد بیماری تقصیر شهروندان است که در زمان افت بیماری محدودیت ها را جدی نگرفته اند.

انگلیس از مردم خواسته که جز در مواقع ضروری از مسافرت به کشورهایی مانند اسپانیا، جزایر قناری و جزایر بالئاری خودداری نمایند. با اضافه شدن شهرهای دیگر به لیست قرمز، حالا انگلیس نیز مانند بسیاری از کشورها ملزم به رعایت دستورالعمل های چهارگانه است.

اسپانیا به عنوان کشوری که در زمان شیوع بیماری با آمار بالای مرگ ومیر و ابتلا روبرو بوده، حالا مجدداً محدودیت های شدیدی را وضع نموده است، حضور در مکان های سربسته مانند کافه و رستوران، جمع شدن بیش از 10 نفر درخانه های یکدیگر را ممنوع نموده است. حالا کافه ها در مادرید باید در ساعات مقرری مغازه های خود را ببندند و تست های PCR در فرودگاه های کشور گرفته گردد.

بلژیک با اوج گیری بیماری در کشور، مقررات شدیدی را اعمال نموده است، مانند رعایت فاصله اجتماعی و جلوگیری از دورهمی ها. بعلاوه استفاده از ماسک در این کشور اجباری شده است. فرانسه باوجود نگرانی ها درزمینهٔ شیوع بالای بیماری اما هنوز مقررات یا محدودیت های جدیدی را اعمال ننموده است. بااینکه کشور در گذشته با رقم بالای مبتلایان روبرو بود اما حالا کاهش قابل توجهی را شاهد است.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1174

به "از سرگیری سری دوم محدودیت ها در اروپا و تغییر برنامه مسافران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سرگیری سری دوم محدودیت ها در اروپا و تغییر برنامه مسافران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید