68 قلم شیء منقول فرهنگی تاریخی لرستان مرمت شد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از مرمت 68 شیء منقول فرهنگی تاریخی استان در سال 97 اطلاع داد.

68 قلم شیء منقول فرهنگی تاریخی لرستان مرمت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان، زهرا بهاروند معاون میراث فرهنگی لرستان از مرمت 68 شیء منقول فرهنگی-تاریخی استان در سال 97 اطلاع داد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با بیان این خبر گفت: این تعداد شی در راستای حفاظت پیشگیرانه و آماده شدن جهت نمایش در موزه مرمت شدند.

زهرا بهاروند با اشاره به اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در راستای ساماندهی موزه قلعه فلک الافلاک و حمایت از مجموعه داران خصوصی استان اقدام به مرمت این تعداد شی نموده است اضافه نمود: از مجموع 68 شیء مرمت شده، 50 شی مربوط به موزه قلعه و 18 مورد نیز مربوط به مجموعه داران بخش خصوصی است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان همچنین توضیح داد: در این مدت نیز برای حدود یک هزار شی منقول فرهنگی تاریخی شناسنامه تهیه و در سامانه جامع اموال منقول سازمان ثبت شده اند.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 15 مرداد 1398 شناسه مطلب: 234

به "68 قلم شیء منقول فرهنگی تاریخی لرستان مرمت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "68 قلم شیء منقول فرهنگی تاریخی لرستان مرمت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید