25 درصد خانواده های یمنی در معرض قحطی و گرسنگی هستند

به گزارش مجله سرگرمی، شورای پناهندگان نروژ گفت 25 درصد خانواده های یمنی بعد از اینکه به دلیل کرونا درآمد خود را به طور کامل از دست داده اند، در معرض تهدید قحطی و گرسنگی هستند.

25 درصد خانواده های یمنی در معرض قحطی و گرسنگی هستند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شورای پناهندگان نروژ در بیانیه ای اظهار داشت: پژوهش ما درباره شرایط یمن نشان داد که از هر چهار خانواده یمنی یک خانواده به دلیل از دست دادن درآمد کامل خود در پی بحران کرونا در معرض تهدید گرسنگی قرار دارند.

این پژوهش روی 450 خانواده در 9 استان که این شورا در آنجا فعالیت می نماید، اجرا شده است.

در این بیانیه آمده است: میلیون ها یمنی که با سطح خطرناکی از گرسنگی مواجهند به سمت فقر کشنده کشیده می شوند.

تا سه شنبه تعداد مبتلایان به کرونا در یمن به 1629 تن رسید از این تعداد 456 تن جان خود را از دست داده و 741 تن بهبود یافته اند.

این آمار شامل تعداد مبتلایان در مناطق تحت سیطره انصارالله نیست. تا 18 مه تعداد مبتلایان در این مناطق چهار تن و تعداد فوتی ها یک تن اعلام شد.

در بیانیه این شورا آمده است: 94 درصد خانواده هایی که این پژوهش روی آن ها انجام شد اظهار داشتند غذا دغدغه اصلی آن هاست. درحالی که نیمی از آن ها گفتند که نصف درآمدشان را به دلیل افزایش قیمت ها از دست داده اند.

محمد عبدی، مدیر دفتر این شورا در یمن گفت: کرونا در رأس چالش های دیگری است که برای مردم هزینه دارد. تعدادی از خانواده ها بعد از کاهش درآمدهایشان به زیر خط فقر رسیده اند و امروز با گرسنگی بیشتری مواجهند.

وی گفت: ادامه حملات هوایی و جنگ تا به امروز مساله بسیار شرم آوری است. باید کشورهای شرکت نماینده در حمایت اقتصادی از این جنگ از تشدید بحران خودداری نموده و به انتها درگیری ها برای همواره یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1139

به "25 درصد خانواده های یمنی در معرض قحطی و گرسنگی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 درصد خانواده های یمنی در معرض قحطی و گرسنگی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید