کشف گونه ای جدید از غازهای کانادایی برای اولین بار در ایران

به گزارش مجله سرگرمی، محمود کلنگری در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این پرنده یک گونه از غاز کانادایی(Branta Hutchinsii) است که نزدیکترین اجتماع این گونه پرنده تا کشور ایران دست کم چند هزار کیلومتر فاصله دارد.

کشف گونه ای جدید از غازهای کانادایی برای اولین بار در ایران

از سفر با تور ارزان کانادا لذت ببرید.

نماینده کمیته ثبت پرندگان ایران در استان مرکزی اضافه کرد: این پرنده از راسته اردک سانان است که در بسیاری از نقاط جهان شاهد آن هستیم، در ایران اما به رغم وجود گونه های خاص و چشمگیر پرندگان، این گونه از پرنده تاکنون مشاهده نشده بود.

وی بیان نمود: مهاجرت این گونه پرنده به ایران از نظر تعداد ممکن است در طی سال های آینده افزایش یابد همانطور که امروز تالاب میقان اراک در فصول سرد میزبان جمع گسترده ای از درناهای خاکستری است.

نماینده کمیته ثبت پرندگان ایران در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: به دلایل علمی این مهاجرت می تواند به صورت خواسته یا ناخواسته انجام شده باشد. عواملی از قبیل شرایط نامساعد جوی ممکن است موجب این تغییر راستا مهاجرت شده باشد.

کلنگری توضیح داد: این پرنده با توجه به اینکه طی روزهای اخیر در تالاب میقان اراک برای اولین بار مشاهده شده، به لیست گونه های حیات وحش ایران اضافه کرده شد.

وی ضمن بیان اینکه این پرنده تاکنون نام فارسی نداشته و به دلیل شکل ظاهری غاز گونه سفید نام گرفته ادامه داد: این رخداد نشانگر آن است که تالاب میقان اراک به عنوان یک زیستگاه ارزشمند برای پرندگان مهاجر بایستی حفظ و صیانت گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 409

به "کشف گونه ای جدید از غازهای کانادایی برای اولین بار در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گونه ای جدید از غازهای کانادایی برای اولین بار در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید