کدام نوشیدنی با سرطان کبد مبارزه می نماید؟

به گزارش مجله سرگرمی، خبرگزاری خبرنگاران-محققان در یک پژوهش جدید دریافتند، مصرف منظم نوعی از نوشیدنی می تواند احتمال بروز سرطان کبد را تا 50 درصد کاهش دهد.

کدام نوشیدنی با سرطان کبد مبارزه می نماید؟

به گزارش خبرنگاران؛ محققان در تازه ترین پژوهش خود دریافتند، مصرف قهوه به میزان قابل توجهی می تواند ریسک ابتلا به سرطان کبد را کاهش دهد.

طبق آخرین یافته ها، قهوه می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد، ششمین سرطان شایع در دنیا یاری کند.

داده های صندوق تحقیقات دنیای سرطان نشان می دهد که تقریباً 800 هزار نفر در سال 2012 مبتلا به سرطان کبد تشخیص داده شده اند.

مطالعه منتشر شده در مجله BMJ Open نشان داد، افرادی که قهوه می نوشند (هم کافئین دار و هم بدون کافئین) کمتر در معرض سرطان سلول های کبدی، رایج ترین شکل سرطان کبد هستند.

برای این مطالعه، محققان داده های جمع آوری شده از 26 مطالعه را که بیش از دو میلیون نفر در آن شرکت کردند، آنالیز کردند. در سرانجام، آن ها نتیجه گرفتند که مصرف منظم قهوه می تواند سیروز و سرطان کبد را به روشی وابسته به دوز کاهش دهد. یعنی هرچه بیشتر قهوه بنوشید برای کاهش خطر سرطان کبد بهتر است.

یک فنجان قهوه با 20 درصد کاهش خطر، 2 فنجان در روز با 35 درصد و 5 فنجان قهوه در روز می تواند نیمی از ریسک خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش دهد.

به گفته کارشناسان بهداشتی، علل مختلفی مانند هپاتیت C، هپاتیت مزمن، سیروز، سم قارچی آفلاتوکسین، چاقی، بیماری ذخیره ای آهن و مصرف الکل می توانند زمینه بروز این سرطان را فراهم سازند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1666

به "کدام نوشیدنی با سرطان کبد مبارزه می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام نوشیدنی با سرطان کبد مبارزه می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید