پیشنهاد تفاهم مدیریت شهری با وزارت راه برای ادامه فعالیت خانه وارطان

به گزارش مجله سرگرمی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد زمینه تداوم فعالیت خانه وارطان در قالب تفاهم نامه میان مدیریت شهری و وزارت راه و شهرسازی ایجاد گردد.

پیشنهاد تفاهم مدیریت شهری با وزارت راه برای ادامه فعالیت خانه وارطان

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

علی اعطا در جریان صد و هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه در سال 94 تفاهم نامه تحت عنوان تاسیس خانه گفتمان معماری و شهر بین وزارت راه و شهرسازی و تشکل های 12 گانه معماری و شهرسازی شکل گرفت، اظهار کرد: به دنبال رسیدن به اهدافی همچون توسعه عرصه های عمومی شهری به منظور اطلاع رسانی به شهروندان، آموزش، گفتمان سازی، منافع عمومی و ارتقا کیفیت زندگی و افزایش زیست پذیری؛ خانه وارطان فعالیت خود را شروع کرد.

وی با بیان اینکه با فعال شدن خانه وارطان، این مجموعه مورد استقبال نهاده شد، گفت: خانه وارطان ثبت ملی شده است اثر معمار برجسته وارطان هوانسیان است که در تملک دولت و وزارت راه و شهر سازی نهاده شده و از سال 94 فعالیت در آن شروع شده است. اما متاسفانه در روزهای پایانی هفته گذشته اخباری در فضای رسانه ای مبنی بر توقف فعالیت خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارطان) منتشر شد.

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران اضافه نمود: انتشار این خبر، نگرانی هایی را در جامعه تخصصی معماری و شهرسازی ایجاد نموده است، چرا که شکل گیری خانه گفتمان شهر و معماری در تابستان 1394، این بنای ارزشمند را به عرصه گفت و گوی مسئولان، متخصصان و شهروندان تبدیل نموده و مورد استقبال متخصصان و نهادهای مدنی نهاده شده بود.

اعطا تاکید نمود: به همین دلیل ضمن ابراز نگرانی از احتمال تداوم توقف فعالیت خانه گفتمان شهر و معماری به عنوان عرصه گفت و گوی شهروندان و متخصصین معماری و شهرسازی و نیز مسئولان و سیاستگذاران این حوزه، به عنوان نماینده مردم در شورای اسلامی شهر تهران درخواست دارم با توجه به اولویت های کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، شهردار تهران ضمن مذاکره با وزیر راه و شهرسازی، زمینه تداوم فعالیت در خانه وارطان در قالب موزه معماری و خانه معماران و شهرسازان، در چارچوب همکاری میان مدیریت شهری و وزارت راه و شهرسازی فراهم نمایند.

وی توضیح داد: ضمن اینکه توجه به این نکته لازم است که ذیل تفاهم نامه مورد نظر که به امضای وزارت راه و شهرسازی و تشکل های دوازده گانه رسیده است علاوه بر امضای تشکل های 12 گانه و وزیر وقت راه و شهرسازی امضای آقایان حناچی و مظاهریان به عنوان معاونین وقتی وزارتخانه به چشم می خورد که در حال حاضر در مدیریت شهری حضور دارند.

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر اضافه نمود: حالا که به هر دلیل وزارت راه و شهرسازی با ادامه فعالیت این مجموعه موافق نیست، مناسب است شهردار از فرصت حسن ارتباط با این وزارتخانه بهره کافی برده و ضمن توافق با وزیر راه و شهرسازی زمینه تداوم فعالیت این مجموعه را در قالب موزه معماری و خانه معماران و شهرسازان فراهم کند.

منبع : مهر

منبع: چمدان
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 646

به "پیشنهاد تفاهم مدیریت شهری با وزارت راه برای ادامه فعالیت خانه وارطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد تفاهم مدیریت شهری با وزارت راه برای ادامه فعالیت خانه وارطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید