پس لرزه های حملات ترکیه به آلمان رسید، درگیری بین کُردها و ترک ها در شهر هرن

به گزارش مجله سرگرمی، رسانه های آلمانی از خشونت و درگیری در پی اعتراضات جمعی از کُردها علیه حملات ترکیه به سوریه در شهر هرن ایالت نوردراین-وست فالن آلمان خبر دادند.

پس لرزه های حملات ترکیه به آلمان رسید، درگیری بین کُردها و ترک ها در شهر هرن

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل آلمان، شب گذشته در اعتراضات جمعی کُردها علیه حملات ترکیه به سوریه در شهر هرن ایالت نوردراین-وست فالن آلمان شورش ها و درگیری هایی رخ داد. به گفته یک سخنگوی پلیس 5 نفر در این درگیری ها مجروح شدند.

حدود 350 معترض در این تجمع اعتراضی علیه حملات ترکیه به شمال سوریه شرکت داشتند. یک کیوسک و یک کافه ترک در این درگیری ها توسط تظاهرات نمایندگان کرد مورد حمله نهاده شد. در حملات به کیوسک ترک یک مرد و یک زن مجروح شدند و به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته پلیس آلمان در حمله به کافه ترک هم یک نفر و یک کارمند پلیس مجروح شدند و به بیمارستان منتقل شدند. پنجره ها و مبلمان کافه ترک در این حملات به شدت تخریب شد.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات چشمه صلح که از بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شروع شده، مخالفت های زیادی را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای دنیا از جمله کشورهای اروپایی به دنبال داشته است.

کارشناسان درباره تاثیرات حملات ترکیه در شمال سوریه بر مناسبات اجتماعی جامعه آلمان هشدار داده بودند. به گفته کارشناسان، مناسبات بین شهروندان با اصالت ترک و کُرد در آلمان مناسبات سخت و پیچیده ای است و حالا با توجه به حملات ترکیه به شمال سوریه در معرض تهدید تنش زایی بیشتر نهاده شده است.

بوراک کوپور، از کارشناسان مسائل ترکیه در آلمان در این باره گفته است که با حملات نظامی ترکیه علیه شبه نظلمیان کُرد در شمال سوریه همچنین خطر تشدید تنش های اجتماعی در جامعه آلمان هم افزایش می یابد.

به گفته وی اگر درگیری بین کُردها و ترکیه به صورت صلح آمیز حل نگردد همچنین احتمال افراط گرایی در گروه های کُرد و همچنین ترک در جامعه آلمان افزایش می یابد. در این صورت تشدید تنش ها بین این گروه ها بعید به نظر نمی رسد.

کُردهای آلمان که تخمین زده می گردد بیش از 1.2 میلیون نفر در سراسر این کشور باشند حملات ترکیه به شمال سوریه را به اتفاق آراء رد می نمایند. بسیاری از این گروه ها در اعتراض به این اقدام دولت ترکیه به خیابان ها آمده و اعتراضاتی را به راه انداخته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 5 آذر 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 483

به "پس لرزه های حملات ترکیه به آلمان رسید، درگیری بین کُردها و ترک ها در شهر هرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس لرزه های حملات ترکیه به آلمان رسید، درگیری بین کُردها و ترک ها در شهر هرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید