پایان پروژه برآورد تپه باستانی کوی کیوان

به گزارش مجله سرگرمی، حدس به منظور مشخص عرصه و حریم تپه باستانی کوی کیوان پایان یافت.

پایان پروژه برآورد تپه باستانی کوی کیوان

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، سید امین قاسمی امروز سه شنبه 6 آبان 1399 با اعلام این خبر گفت: عملیات میدانی پروژه برآورد تپه باستانی کوی کیوان پس از سه هفته انتها یافت و نتایج علمی آن به زودی منتشر خواهد شد.

او گفت: پروژه بازنگری تعیین عرصه و حریم تپه باستانی کوی کیوان یکی از اولویت های پژوهشی و اضطراری این اداره کل بود که به دلیل مسائل به وجود آمده برای مردم منطقه، در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام رسید.

سید امین قاسمی با اشاره به اهمیت تاریخی تپه باستانی کوی کیوان و لزوم حفاظت از آن اضافه کرد: به منظور رفع کامل مسائل به وجود آمده در عرصه و حریم این اثر، نیازمند مشارکت جدی ادارات راه و شهرسازی و همچنین شهرداری هستیم.

عطا حسن پور، سرپرست پروژه برآورد کوی کیوان نیز در این رابطه گفت: آثار و شواهد مکشوفه، حکایت از حضور جوامع روستانشینی عصر مس-سنگی جدید در این مکان دارد.

حسن پور بیان داشت: در مجاورت تپه باستانی کوی کیوان، یک سازه دستکند زیرزمینی مربوط به قرون متأخر اسلامی وجود دارد که درهم تنیدگی این دو اثر موجب هم پوشانی عرصه و حریم آنها شده است.

او اضافه کرد: نقشه و ضوابط عرصه و حریم این اثر پس از تصویب و امضا، لازم الاجرا بوده و به نهادهای مرتبط ابلاغ خواهد شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1296

به "پایان پروژه برآورد تپه باستانی کوی کیوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایان پروژه برآورد تپه باستانی کوی کیوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید