مشاوره متخصصان ایرانی به بورس اندونزی برای راه اندازی صندوق های ETF

به گزارش مجله سرگرمی، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، از مشاوره متخصصان بازار سرمایه ایران برای راه اندازی صندوق های قابل معامله (ETF) به بورس اوراق بهادار اندونزی اطلاع داد.

مشاوره متخصصان ایرانی به بورس اندونزی برای راه اندازی صندوق های ETF

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سمات؛ مقامات ارشد شرکت تسویه بورس اندونزی (KPEI) برای پیگیری و اجرای تفاهم نامه خود با شرکت سپرده گذاری مرکزی در محل این شرکت حضور یافتند.

بر این اساس محمدرضا محسنی درباره جزییات دیدارش با مقامات KPEI گفت: اندونزیایی ها درحال تغییر ساختار بازار سرمایه خود بوده و خواهان ارائه مشاوره های مختلف و انتقال تجربیات پیروز بازار سرمایه ایران هستند.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) خاطر نشان کرد: اندونزی تجربه ناپیروزی در راه اندازی صندوق های قابل معامله داشته است اما در این نشست مقرر شد، قوانین، مقررات و الگوی راه اندازی این صندوق ها در بازار سرمایه ایران به مسئولان بازار سرمایه این کشور منتقل گردد.

محسنی با بیان اینکه سیستم تسویه بورس اوراق بهادار اندونزی نیز در آینده ای نزدیک تغییر خواهد نمود اضافه نمود: سیستم قاعده محور با الگوی نت کلیر (Net Clear) شرکت سپرده گذاری مرکزی ایران مورد توجه مقامات ارشد شرکت تسویه بورس اندونزی نهاده شد و آنها خواهان انتقال تجربیات فنی و تخصصی این سامانه بودند.

وی آنالیز راهکارهای اتصال بازارهای سرمایه ایران، کره جنوبی و اندونزی را از دیگر مفاد نشست خود با مقامات ارشد KPEI گفت و گفت: هم اکنون متخصصان بازار سرمایه ایران و کره جنوبی با تشکیل کارگروه ویژه ای در حال فراهم کردن زیر ساخت های فنی و قانونی لازم برای اتصال این دو بازار هستند و اندونزیایی ها می تواند به این کارگروه اضافه نموده گردد تا همکاری سه جانبه ای در این زمینه شکل گیرد.

رییس هیات مدیره KPEI نیز در این نشست گفت: بازارهای سرمایه دو کشور مسلمان ایران و اندونزی می توانند تعامل و همکاری های گسترده ای در حوزه های مختلف داشته باشند.

خانم ایندریانی دارماواتی گفت: بازار سرمایه اندونزی درحال تغییر و تحولات بنیادین است به طوریکه در راستای تقویت کارگزاران، این شرکت ها با یکدیگر ادغام خواهند شد تا شرکت های بزرگی تشکیل شوند.

وی با اظهار شگفتی از پیشرفت های اخیر بازار سرمایه ایران اضافه نمود : حدود 500 هزار نفر از جمعیت 250 میلیون نفری اندونزی سهامدار هستند که امیدواریم ایرانی ها، تجربیات خود در زمینه افزایش حضور سهامداران در بازار سرمایه را در اختیار ما قرار دهند.

رییس هیات مدیره KPEI به کارگاه مشترک سال 93 دو شرکت درتهران که با حضور بیش از 20 نفر از مهندسان و کارشناسان دو مجموعه به منظور دریافت تجربه پیاده سازی سامانه جدید تسویه و پایاپای شرکت سپرده گذاری برگزار گردید، اشاره نمود و گفت: متخصصان این شرکت در بروز رسانی سامانه های خود از تجربیات این کارگاه استفاده نموده اند.

محمد عبدالله دستیار ویژه مدیر عامل و پاریکسیت سوپراپتو ناظر هیات مدیره شرکت تسویه بورس اندونزی، خانم ایندریانی را در این سفر همراهی می کردند.

لازم به ذکر است؛ تفاهم نامه همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی ایران و شرکت تسویه بورس اندونزی (KPEI) اردیبهشت ماه سال 92 منعقد و قرار شد دو شرکت در زمینه های مختلف با هم همکاری داشته باشند.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 369

به "مشاوره متخصصان ایرانی به بورس اندونزی برای راه اندازی صندوق های ETF" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاوره متخصصان ایرانی به بورس اندونزی برای راه اندازی صندوق های ETF"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید