عملیات برون مرزی ارتش ترکیه برای یک سال دیگر تمدید شد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، مجلس ترکیه لایحه ارائه شده از سوی دولت برای تمدید مدت ماموریت نیروهای ارتش این کشور در عراق و سوریه را تصویب کرد.

عملیات برون مرزی ارتش ترکیه برای یک سال دیگر تمدید شد

آناتولی با انتشار گزارشی در این خصوص اظهار داشت که با تصویب این لایحه، عملیات برون مرزی ارتش ترکیه به مدت یک سال دیگر در عراق و سوریه تمدید می گردد.

در این لایحه که با امضای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به مجلس این کشور ارائه شده بود ضمن تاکید بر تداوم خطرها و تهدیدهای بالقوه ازجانب گروه هایی چون پ.ک.ک، پ.ی.د، ی.پ.گ و داعش که از آنها با عنوان تروریست یاد شده، تمدید ماموریت نیروهای بیرون مرزی برای حفاظت از تمامیت ارضی و مقابله با تهدیدها در راستای حقوق بین المللی مهم ارزیابی شده است.

دولت ترکیه در بخشی از این لایحه آورده است: وجود گروه های تروریستی پ.ک.ک و داعش در عراق و وجود طرح های مبتنی بر تجزیه طلبی قومی٬ تهدید مستقیمی برای صلح منطقه، ثبات و امنیت کشور ما است.

این لایحه در حالی به تصویب نمایندگان مجلس ترکیه رسیده که رجب طیب اردوغان روز پنج شنبه حضور نظامی کشورش در قطر را نیز در راستای یاری به ثبات کل منطفه خلیج فارس قلمداد نموده است.

آنکارا و دوحه در راستای یک توافق همکاری نظامی، دسامبر سال گذشته میلادی پایگاه نظامی مشترکی را در قطر افتتاح کردند و آنکارا بر اساس این توافقنامه، نیروهایی را در پایگاه نظامی یاد شده مستقر نموده است.

اردوغان سال گذشته در مراسم پایگاه نظامی خالد بن ولید در قطر نیز گفته بود که حضور نظامی کشورش نه تنها برای امنیت قطر که برای استقرار و تحکیم صلح در سراسر خلیج فارس اهمیت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1262

به "عملیات برون مرزی ارتش ترکیه برای یک سال دیگر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات برون مرزی ارتش ترکیه برای یک سال دیگر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید