ضدعفونی کردن آمبولانس با لامپ

به گزارش مجله سرگرمی، پژوهشگران مؤسسه فراون هوفر، از همان ابتدای تحقیق برای رسیدن به راه حلی به منظور ضدعفونی این خودروها، پایه و اساس کار را بر استفاده از لامپ های فرابنفش UVC-LEDs که در زمینه ضدعفونی و گندزدایی به کار گرفته می شوند، قرار دادند.

ضدعفونی کردن آمبولانس با لامپ

مؤسسه علمی فراون هوفر در آلمان، تکنیک جدیدی را برای ضدعفونی فضای درون آمبولانس روانه بازار کرده است. این روش بر پایه پرتو فرابنفش عمل می کند و به گفته محققان 99/99 درصد باکتری ها، میکروب ها و ویروس ها را از بین می برد.

در بازار شرکت های متعددی محصولات ضدعفونی خود را برای مصرف کنندگان عادی و مصارف معمولی ارائه می دهند. محصولاتی که گاه به دلیل واردات از شرق دور، بسیار مقرون به صرفه هستند. اما پروتکل های بهداشتی برای ضدعفونی مطمئن، سریع و قوی یک آمبولانس الزامات دیگری دارد.

انستیتوی علمی پژوهشی فراون هوفر در آلمان می گوید، برای ضدعفونی فضا و سطوح درون آمبولانس ها در همکاری با شرکت بینز BINZ، شرکتی فعال در حوزه تجهیزات پزشکی، آمبولانس و فناوری های زیست محیطی، به روش تازه ای دست یافته است.

پژوهشگران مؤسسه فراون هوفر، از همان ابتدای تحقیق برای رسیدن به راه حلی به منظور ضدعفونی این خودروها، پایه و اساس کار را بر استفاده از لامپ های فرابنفش UVC-LEDs که در زمینه ضدعفونی و گندزدایی به کار گرفته می شوند، قرار دادند. استفاده از لامپ های فرابنفش از مزایای بسکمک برخوردار است:

در مقایسه با لامپ های بخار جیوه کلاسیک و مقرون به صرفه، این ال ای دی ها در برابر لرزش مقاوم اند.

طول موج های کارآمدتری برای غیرفعال سازی ویروس ها و باکتری ها تولید می کنند

به گونه ای بهینه در سیستم روشنایی موجود در آمبولانس جای می گیرند

از سوی دیگر با کمک لنزها، می توان حوزه تابش پرتو آن ها را به دقت تنظیم کرد

و بالاخره ماندگاری بالا و امکان کنترل میزان پرتو ها از دیگر مزایای این گونه لامپ ها است.

یک نقطه مثبت برجسته دیگر در به کارگیری این روش برای ضدعفونی این است که در این نوع از گندزدایی نه تنها سطوح، بلکه هوای محبوس در آمبولانس هم ضدعفونی می شود. به گفته مسئولان شرکتی که با این مؤسسه علمی آلمان همکاری کرده است، تنها در مدت 10 دقیقه تمامی محفظه داخل آمبولانس به گونه ای بسیار کارآمد ضدعفونی می شود.

در اولین شبیه سازی، مؤسسه فراون هوفر توانست اثربخشی این لامپ ها را تأیید کند: سطوح موجود در درون آمبولانس تا 99/99 درصد از ویروس ها، باکتری ها و میکروب ها زدوده شدند.

پرفسور آندریاس ونتسل، از مؤسسه فراون هوفر، می گوید: سه سال پژوهش و تحقیق، طراحی پیچیده تابش با بهینه سازی های پیوسته و پیشرفت های بدون وقفه در حوزه فناوری ال ای دی های فرابنفش، این امکان را به ما می دهد که در نهایت این تکنولوژی را روانه بازار کنیم.

منبع: دویچه وله

منبع: فرادید
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1097

به "ضدعفونی کردن آمبولانس با لامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضدعفونی کردن آمبولانس با لامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید