سطح امید به زندگی در آمریکا رو به کاهش است

به گزارش مجله سرگرمی، ایالات متحده نسبت به دیگر کشورهای جهان بیشترین هزینه را برای مراقبت های بهداشتی انجام می دهد پس از سال 2010، امید به زندگی در ایالات متحده کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

سطح امید به زندگی در آمریکا رو به کاهش است

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آمریکایی سی ان ان، نتایج یک تحقیقات درباره سلامت افراد در ایالات متحده، نسبت به کاهش سن امید به زندگی در این کشور، هشدار داد.

در گزارش سی ان ان آمده است: یک تحقیق جدید نشان می دهد که امید به زندگی از بدو تولد (میانگین مدت زمانی که انتظار می رود شما زندگی کنید)، همچنان برای آمریکایی ها در حال کاهش است. علت اصلی هم عمدتا مصرف بیش از حد مواد مخدر، خودکشی ها، بیماری های مرتبط با الکل و چاقی عنوان شده است. به گفته نویسندگان این تحقیق، این مشکل از دهه 1980 شروع شده است.

طبق این گزارش در حالی که امید به زندگی در طول نیم قرن گذشته نزدیک به 10 سال افزایش یافته (و از 69.9 سال در 1959، به 78.9 سال در سال 2016 رسیده است)، اما اکنون سرعت این افزایش با گذشت زمان کند شده است، حال آنکه آمارها نشان می دهد در کشورهای پردرآمد امید به زندگی، افزایش مداوم دارد.

درحالی که ایالات متحده نسبت به دیگر کشورهای جهان بیشترین هزینه را برای مراقبت های بهداشتی انجام می دهد پس از سال 2010، امید به زندگی در ایالات متحده کاهش پیدا کرده و از سال 2014، این کاهش به مدت سه سال متوالی اتفاق افتاده است یعنی از 78.9 در سال 2014، به 78.6 در سال 2017 رسیده است و در سطح بین الملی بعد از ایسلند، آمریکا رتبه دوم بدترین سطح امید به زندگی در جهان را از آن خود کرده است.

براساس این تحقیق، از بین تمام گروه های سنی، شاهد افزایش شش درصدی در میزان مرگ و میر بزرگسالان 25 تا 64 ساله هستیم و طبق این مطالعه، که در مجله پزشکی JAMA منتشر شد، نشان می دهد که دره اوهایو، شامل (ویرجینیا غربی، اوهایو، ایندیانا و کنتاکی و همچنین منطقه شمال انگلستان از جمله نیوهمپشایر، ماین و ورمون انجام شده) بیشترین افزایش نسبی در مرگ و میرها را نشان می دهد.

محققان داده های مربوط به پایگاه داده مرگ و میر ایالات متحده و پایگاه داده WONDER CDC (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها) را بررسی کردند.

سایر تحقیقات تا به امروز این فرایند منفی را تشخیص داده اند اما این مطالعه فراتر رفته و تاکید می کند که مسائلی از قبیل مصرف بیش از حد مواد مخدر و خودکشی ها، که امید به زندگی در آمریکا را کاهش می دهد، از دهه 1990 شروع شده است به عنوان مثال، مصرف بیش از حد داروهای کشنده برای افراد در دوران میان سالی، بین سالهای 1999 و 2017 ، 386.5 درصد افزایش یافته است.

در حالی که درمان این بیماران توسط بخش بهداشت عمومی در حال انجام است ولی، فرایند منفی امید به زندگی، به زودی تغییر نخواهد کرد به عنوان مثال، حدود 80٪ از بزرگسالان، دستورالعمل فعالیت بدنی را رعایت نمی کنند و اکثر قریب به اتفاق بزرگسالان آمریکایی دارای اضافه وزن یا چاقی هستند؛ براساس تحقیقات CDC (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها)، حدود 71٪ از بزرگسالان، افرادی که چاق هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان، دیابت، مسائل قلبی و بیماری های مزمن هستند که می تواند طول عمر را کوتاه کند.

دکتر هوارد کوه ، در سرمقاله ای که به همراه این مطالعه نوشته گفته است: ما همیشه نمی توانیم مبنای امید به زندگی را در همان سالی که هستیم بگذاریم و آینده ملت را در معرض خطر قرار دهیم. کوه که استاد هاروی فاینبرگ رئیس بخش بهداشت عمومی در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد T. H. Chan است در ادامه گفت: سلامتی از جایی شروع می شود که شما زندگی می کنید، کار می کنید، یاد می گیرید، بازی می کنید و دعا می کنید. این بدان معنی است که ما باید فرهنگ سلامت را در همه بخش های جامعه بکار گیریم.

منبع:راه دانا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 بهمن 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 614

به "سطح امید به زندگی در آمریکا رو به کاهش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سطح امید به زندگی در آمریکا رو به کاهش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید