سریع ترین و گران ترین ماشین های جهان در ژنو

به گزارش مجله سرگرمی، سوپرکار جدید بوگاتی از موتوری شانزده سیلندر با حجم هشت لیتر نیرو میگیرد که قدرتش 1500 اسب بخار است.

سریع ترین و گران ترین ماشین های جهان در ژنو

تنها یک دستگاه از بوگاتی جدید ساخته می شود

بوگاتی گران ترین ماشین جهان

بوگاتی به مناسبت صد و دهمین سال تاسیس خود، مدل جدیدش که گران ترین ماشین نو در جهان است را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد. از بوگاتی لاواتوق نوار (La Voiture Noire)، که به زبان فرانسه به معنی ماشین سیاه است، تنها یک دستگاه ساخته می شود. این ماشین به سفارش یک مشتری ناشناس ساخته شده و قیمتش با احتساب مالیات 16 میلیون و 700 هزار یورو (حدود 19 میلیون دلار) برآورد شده است.

سوپرکار جدید بوگاتی از موتوری شانزده سیلندر با حجم هشت لیتر نیرو میگیرد که قدرتش 1500 اسب بخار است.

مدل جدید بوگاتی موتوری شانزده سیلندر با قدرت 1500 اسب بخار دارد

ظاهر ماشین از بوگاتی تایپ 57 آتلانتیک الهام گرفته که از مهمترین ماشین هایی است که بین دو جنگ جهانی ساخته شد. تایپ 57 آتلانتیک را ژان بوگاتی، پسر موسس کارخانه طراحی کرده بود و تنها چهار دستگاه از آن ساخته شد. از سرنوشت یکی از آن ها که، به خاطر رنگ سیاهش به لاواتوق نوار مشهور بود، اطلاعی در دست نیست.

سه ماشین دیگر از گران ترین ماشین های کلاسیک جهان است که قیمتشان حدود پنجاه میلیون دلار برآورد می شود. نام بوگاتی در اوایل قرن بیست و یکم به خاطر ساخت سریع ترین ماشین جهان مشهور شد. اما با ساخت ماشین هایی که در سال های بعد رکورد سرعت بوگاتی را به چالش کشیدند، این کارخانه فرانسوی حالا علاوه بر سرعت و قدرت بر لوکس بودن و خاص بودن ماشین هایش تمرکز کرده است.

کونیگزگ می گوید مدل جدیدش می تواند به سرعتی بیش از 483 کیلومتر در ساعت دست یابد

سوئد پرچم دار سرعت

رقابت برای ساخت سریع ترین ماشین جهان پایان ندارد. پس از بوگاتی، هنسی، خودروساز آمریکایی برای مدتی رکورددار بود و حالا آستون مارتین با سوپرکار جدیدش ادعای ساخت سریع ترین ماشین جهان را دارد. اما فعلا رکورد سریع ترین ماشین جهان در دست یک خودروساز کوچک به نام کونیگزگ است.

این کارخانه سوئدی که دو سال پیش رکورد 447 کیلومتر در ساعت را ثبت کرد می گوید با مدل جدیدش می تواند این رکورد را بهتر کند. کریستین وان کونیگزگ، مدیر کارخانه می گوید بدون حمایت پدرش نمی توانست در 22 سالگی این خودروسازی را تاسیس کند و به پاس این حمایت، نام او را برای مدل جدیدش انتخاب کرده است.

کونیگزگ یسکو (Jesko) موتوری هشت سیلندر دارد که در صورتی که از سوخت اتانول در ماشین استفاده شود، قدرتش به 1600 اسب بخار می رسد.

نیروی موتور از طریق جعبه دنده ای 9 سرعته به چرخ ها منتقل می شود که هفت کلاچ دارد و با سیستم هوشمندی همیشه مناسب ترین دنده را برای انتقال نیرو انتخاب می کند.

کونینگزگ می گوید یسکو می تواند به سرعتی بالاتر از 483 کیلومتر (300 مایل) در ساعت دست پیدا کند. تنها 125 دستگاه از این مدل ساخته خواهد شد و قیمت آن سه میلیون دلار است.

تنها 500 دستگاه از آستون مارتین 003 تولید خواهد شد

آینده آستون مارتین

آستون مارتین مجموعه ای از مدل های آینده خود را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد. این کارخانه با همکاری تیم فرمول یک ردبول در سه سال آینده ماشین هایی را به بازار عرضه خواهد کرد که قوی ترین مدل های فراری، مک لارن و پورشه را به چالش می کشد.

آستون مارتین والکری، اولین مدل از این سری محصولات آستون مارتین است که دو سال پیش رونمایی شد و تولید آن با قیمت دو میلیون و 500 هزار دلار (حدود سه میلیون و 200 هزار دلار) از امسال آغاز می شود.

کارخانه انگلیسی هفته گذشته از کانسپت تازه ای به نام AM-RB 003 رونمایی کرد. مارک رایخمن، مدیر طراحی آستون مارتین در توصیف این ماشین می گوید: اگر والکری بهترین بهترین ها باشد، 003 بهترین با قیمت یک میلیون پوند است.

003 موتور شش سیلندر هیبرید دارد که بیش از 1000 اسب بخار نیرو تولید می کند آستون مارتین می گوید ماشینی که به ژنو آورده تقریبا 90 درصد شبیه به محصولی است که به مشتری تحویل داده خواهد شد. تولید 003 از سال 2021 آغاز خواهد شد و تنها 500 دستگاه از این ماشین ساخته می شود.

پیش بینی می شود موتور آستون مارتین ونکوییش بیش از 700 اسب بخار نیرو تولید کند

محصول دیگری که آستون مارتین در فرم یک کانسپت معرفی کرد هم موتور وسط است. ونکوییش ویژن (Vanuqish Vision) پیشنهاد ارزان تر آستون مارتین به علاقه مندان به سرعت است که از سال 2022 به بازار خواهد آمد.

این ماشین با مدل هایی نظیر فراری 488 و مک لارن 720 اس رقابت می کند و قیمتی حدود 250 هزار پوند (حدود 325 هزار دلار) خواهد داشت. آستون مارتین دو سال است که روی این پروژه کار می کند و قرار است ماشین را به موتور شش سیلندر جدیدش مجهز کند.

اطلاعات فنی زیادی درباره ونکوییش منتشر نشده، اما انتظار می رود بیش از 700 اسب بخار نیرو داشته باشد. آستون مارتین می گوید این ماشین را فقط برای رانندگی در پیست نساخته و می توان با آن به راحتی در شهر رانندگی کرد.

تولید اولین شاسی بلند الکتریکی آستون مارتین در سال 2022 آغاز می شود

تولید اولین شاسی بلند الکتریکی آستون مارتین در سال 2022 آغاز می شود

محصول جدید دیگری که آستون مارتین در ژنو نمایش داد، کانسپتی از اولین مدل لوکس لاگوندا بود.لاگوندا قرار است از سال 2022 ماشین های الکتریکی لوکس به بازار عرضه کند و اولین مدل که براساس این کانسپت ساخته می شود یک شاسی بلند خواهد بود.

لاگوندا آل ترین (All Train) اگر چه از نظر لوکس بودن همتراز شاسی بلند های بنتلی و رولرزرویس است، اما آستون مارتین اصرار دارد که با این ماشین به دنبال خریداران متفاوتی است.

اندی پالمر، مدیر آستون مارتین می گوید این شاسی بلند را برای کارآفرینان و مدیران جوان ثروتمندی ساخته که تا الان تنها امکان خرید محصولات تسلا را داشتند. خبر های خوش آستون مارتین در ژنو با اخبار بد درباره اوضاع مالی این شرکت همزمان بود.

ارزش سهام این شرکت در ماه گذشته پس از انتشار صورت های مالی بیست درصد کاهش یافت و سرمایه گذاران نسبت به آینده آستون مارتین بدبین شده اند. اما مدیر شرکت می گوید آستون مارتین در حال سرمایه گذاری در آینده این کارخانه است و با مدل های جدید موفقیت این شرکت در بلندمدت تضمین شده است.

موتور الکتریکی پینین فارینا باتیستا 1900 اسب بخار نیرو تولید می کند

قوی ترین ایتالیایی

امضای استودیوی طراحی ایتالیایی پینین فارینا تاکنون بر مدل های بسیار مشهوری از لامبورگینی، فراری و آلفارومئو دیده می شد. اما پس از اینکه ماهیندرا، خودروساز هندی این استودیو را خرید، پینین فارینا با هدف ساخت ماشین های الکتریکی شرکتی جدید تاسیس کرد. این شرکت اولین محصول خود را هفته گذشته در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد.

باتیستا یک سوپرکار الکتریکی است که پینین فارینا می گوید قوی ترین ماشینی است که تاکنون در ایتالیا ساخته شده است. موتور الکتریکی باتیستا 1900 اسب بخار نیرو تولید می کند. به گفته کارخانه حداکثر سرعت ماشین 350 کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد کیلومترش زیر دو ثانیه است. باتیستا با هر بار شارژ می تواند تا 450 کیلومتر حرکت کند. تنها 150 دستگاه از باتیستا ساخته خواهد شد و قیمت ماشین دو میلیون یورو (حدود دو میلیون و 200 هزار دلار است.)

منبع: بی بی سی

منبع: فرادید
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 229

به "سریع ترین و گران ترین ماشین های جهان در ژنو" امتیاز دهید

9 کاربر به "سریع ترین و گران ترین ماشین های جهان در ژنو" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریع ترین و گران ترین ماشین های جهان در ژنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید