درخواست افغانستان از ایران

به گزارش مجله سرگرمی، یک مقام آگاه در ستاد کل نیرو های مسلح گفت: دولت افغانستان از ایران خواسته است، تمهیداتی جهت بازگشت نیرو های مرزبانی این کشور به کابل صورتبگیرد و ایران هم با قبول این درخواست، در حال تدارک پروازی مستقیم به کابل برای بازگرداندن این نیرو ها است.

درخواست افغانستان از ایران

این مقام مطلع در ستاد کل نیرو های مسلح افزود: دولت افغانستان برای بازگشت نیرو های مرزبانی خود که دیروز پنج شنبه در پی حمله نیرو های طالبان به گذرگاه مرزی اسلام قلعه به خاک ایران پناه آورده بودند از تهران درخواست کمک کرده است.

این مقام مطلع گفت: مقامات کابل از ایران خواسته اند تمهیداتی جهت بازگشت این نیرو ها به کابل صورت بگیرد و ایران هم با توجه به رویکرد های انسان محبت آمیز، با قبول این درخواست، در حال تدارک پروازی مستقیم به کابل برای بازگرداندن این نیروهاست.

روز پنج شنبه، گذرگاه اسلام قلعه در نقطه صفر مرزی استان هرات افغانستان با مرز دوغارون در ایران به دست نیرو های طالبان سقوط کرد که در پی آن نیرو های مرزبانی این کشور به داخل ایران پناه آوردند.

جمهوری اسلامی ایران در همین حال، در روز های چهارشنبه و پنج شنبه میزبان نشست هیات هایی از طرف های درگیر در افغانستان برای مصاحبه جهت حل وفصل موضوعات میان آن ها بود که در نهایت با بیانیه مشترکی به پایان رسید.

تهران همواره با حمایت از دولت قانونی افغانستان، خواستار دوری طرف های درگیر از بروز ناآرامی و جنگ بوده و تمام توان خود را جهت حل مسائل این کشور از طریق مصاحبه های سیاسی بین گروه های افغانستانی به کار برده است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1733

به "درخواست افغانستان از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست افغانستان از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید