خبرنگاران 31 بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند

به گزارش مجله سرگرمی، اردبیل- خبرنگاران- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته، 31 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و تحت مداوا قرار گرفتند.

خبرنگاران 31 بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند

دکتر شهرام حبیب زاده روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار خبرنگاران، مجموع بیماران بستری همزمان در مراکز درمانی استان اردبیل را 175 نفر گفت و گفت: این آمار 328 نفر کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در سطح این استان است.

وی همچنین با اشاره به جان باختن 2 نفر دیگر از مبتلایان به کرونا در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته، مجموع آمار جان باختگان کرونا در این استان طی 11 ماه گذشته را یک هزار و 348 نفر ذکر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: شیوع کرونا در این استان در شرایط پایدار قرار گرفته و در ادامه این شرایط، کاهش جزئی در تعداد فوتی، آمار بستری بیماران جدید و نیز مجموع شمار بیماران مبتلا به کرونا دیده می گردد.

وی افزود: در شبانه روز گذشته مجموع تعداد بیماران بدحال بستری در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل نیز با فرایند نزولی از 83 مورد به 56 نفر کاهش یافته است.

دکتر حبیب زاده افزود: هم اینک، 10 شهرستان بیله سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت، گرمی، مشگین شهر و اردبیل در شرایط آبی(شرایطی بین سفید و زرد) و 2 شهرستان خلخال و پارس آباد در شرایط زرد قرار دارند.

وی از ترخیص 18 نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان پس از بهبودی نسبی در 24 ساعت گذشته اطلاع داد و اظهار کرد: با کاهش بستری شدن مبتلایان به کووید.19، آمار بیماران کرونایی این استان به پایین تر از میانگین 10 ماه گذشته رسیده ولی نگرانی از اوج دوباره شیوع کرونا در استان پابرجاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: این شرایط پایدار و سیر نزولی چند روز اخیر شیوع کرونا در استان، در صورت بی توجهی شهفرایندان، تبعات خطرناکی را به دنبال خواهد داشت و مردم نباید گرفتار عادی انگاری بیماری شوند.

وی نسبت به ضرورت حفظ و بهبود شرایط فعلی شیوع کرونا در استان اردبیل هشدار داد و گفت: هرگونه عادی انگاری بیماری و بی توجهی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیک چهارم کرونا را به همراه خواهد داشت.

دکتر حبیب زاده اعلام کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری نموده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل 1.5 متری را رعایت نمایند.

وی همچنین افزود: با توجه به فرایند شنماینده شیوع کرونا، همراهی مردم و رعایت پروتکل های کنترل این بیماری بسیار لازم است.

به گزارش خبرنگاران، هفت هفته پیش، تعداد فوتی های کووید.19 در استان اردبیل در رکودی کم سابقه به 22 نفر فوتی در یک شبانه روز رسیده بود ولی طی یک ماه گذشته سه بار فوتی های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با 22 فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در 25 آبان ماه با 113 نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با 503 نفر در روز 2 آذرماه به ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1463

به "خبرنگاران 31 بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 31 بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید