ارائه تسهیلات سرمایه در گردش فوری به شرکتهای دانش بنیان

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر رضا قربانی، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص جدیدترین خدمت این صندوق تحت عنوان تسهیلات سرمایه در گردش فوری گفت: با توجه به نیازهای فوری، کوتاه مدت و نوعاً غیر قابل پیش بینی شرکت های دانش بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی یک خدمت تأمین اقتصادی 50 روزه و تا سقف یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای شرکت های دانش بنیان تحت عنوان سرمایه در گردش فوری در نظر گرفته است.

ارائه تسهیلات سرمایه در گردش فوری به شرکتهای دانش بنیان

بهترین تجربه سفر را با https://bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

وی در خصوص خدمت سرمایه در گردش صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تسهیلات عادی صندوق برای تأمین اقتصادی سرمایه در گردش برای تأمین اقتصادی میان مدت شرکت ها و برحسب احتیاج سالانه آنها یا برای اجرای قراردادهای منعقد شده آنها طراحی شده است که همچنان برقرار است؛ اما برای موارد پیش بینی نشده و فوری که شرکت به هر دلیل احتیاج به نقدینگی فوری و کوتاه مدت دارد، تسهیلاتی را درنظر نگرفته بودیم.

معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی درباره ویژگی های تسهیلات سرمایه در گردش فوری نیز گفت: این تسهیلات به صورت یک جا پرداخت می گردد و شرکت فرصت دارد تا 50 روز پس از دریافت آن را تسویه کند.

وی ادامه داد: در صورت تسویه تا 50 روز نرخ تسهیلات برابر با 11 درصد سالانه خواهد بود، اما اگر زمان تسویه آن از 50 روز بگذرد حداکثر به مدت 3 ماه از زمان دریافت تسهیلات شرکتها مجاز خواهند بود تا بازپرداخت را انجام دهند در این صورت تسهیلات برای کل دوره با نرخ 18 درصد سالانه محاسبه خواهد شد.

قربانی، سقف تسهیلات سرمایه در گردش فوری را یک میلیارد و 200 میلیون تومان گفت و گفت: مبلغ این تسهیلات بستگی به میزان فروش و شرایط اقتصادی شرکت دارد. روش کار به این نحو است که شرکت های متقاضی تسهیلات سرمایه در گردش فوری ابتدا باید تقاضای خود را در وب گاه صندوق (سامانه غزال) ثبت نمایند. سپس این درخواست با توجه به صورت های اقتصادی و مدارک درخواست شده از شرکت آنالیز شده و حد اعتباری برای شرکت، معین می گردد و متناسب با آن قراردادی با شرکت منعقد شده و تضمینات دریافت می گردد.

به گفته وی، پس از انعقاد این قرارداد شرکت هر زمان که به تسهیلات احتیاج داشته باشد در کمتر از یک روز کاری پس از ارسال درخواست مبلغ مورد نظر را دریافت خواهد نمود.

نوع تضامین و سقف مبلغ متناسب با عملکرد اقتصادی شرکت، اسناد تجاری، ضمانت غیر یا وثیقه ملکی است که راهنمای آن در وب گاه صندوق موجود است.

وی ادامه داد: فرآیند تسهیلات سرمایه در گردش فوری آماده عرضه است و هر زمان شرکتی تقاضای خود را اعلام کند، صندوق آماده تصویب و انعقاد قرارداد می باشد.

معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی درباره دفعات استفاده از تسهیلات جدید صندوق نیز گفت: دفعات استفاده از تسهیلات سرمایه در گردش فوری، در سال دو بار است و شرط استفاده برای بار دوم، تسویه تسهیلات قبلی است.

قربانی گفت: امیدواریم با راه اندازی این خدمت بتوانیم احتیاجهای فوری سرمایه در گردش شرکت ها را به ویژه در انتهای سال که احتیاجهای اقتصادی خاصی پیش می آید، پشتیبانی کنیم و سبد حمایتی صندوق برای شرکت های دانش بنیان کامل تر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 648

به "ارائه تسهیلات سرمایه در گردش فوری به شرکتهای دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه تسهیلات سرمایه در گردش فوری به شرکتهای دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید