آسانترین راه تشخیص سالم بودن میوه و سبزیجات، میوه کرم خورده بخورید!

یک متخصص تغذیه گفت: با وجود اینکه خوردن میوه هایی با ظاهر شکیل و جذاب بسیار لذت بخش است، اما باید بدانید این ظاهر خوب بر اثر استفاده از مواد شیمیایی و کود ها بوده است.

آسانترین راه تشخیص سالم بودن میوه و سبزیجات، میوه کرم خورده بخورید!

محمد باقر مینایی متخصص طب سنتی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ درباره فواید و ضرر های مصرف سماق اظهار کرد: مهم ترین خاصیت سماق رقیق کنندگی خون است؛ سماق تولید شده و آماده مصرف با اضافه شدن به غذاها و ترکیبات گوشتی از بروز غلظت خون و مسائل ناشی از آن جلوگیری می نماید.

وی توضیح داد: این گیاه در مراحل اولیه قابل مصرف نیست و سماق مصرفی غذا ها باید تولید شده باشد؛ در صورت مصرف سماق تازه خطر مصمومیت، بروز آسیب های کبدی و ایجاد تغییر رنگ در پوست در کمین افراد خواهد بود.

به میوه های انتخابی کرم ها اعتماد کنید

مینایی همچنین درباره شناسایی میوه های سالم اظهار کرد: با وجود اینکه خوردن میوه هایی با ظاهر شکیل و جذاب بسیار لذت بخش است اما باید بدانید این ظاهر خوب بر اثر استفاده از مواد شیمیایی و کودها بوده است.

وی ادامه داد: وجود برخی موجودات ریز مثل انواع کرم و حشرات که معمولا مصرف کننده را آزرده می نموده و حتی منجر به دور انداخته شدن میوه می گردد، کاملا طبیعی است، تنها در صورتی شاهد برخی لکه ها، خرابی یا حضور حشرات روی میوه خواهیم بود که مواد شیمیایی در روند رشد میوه استفاده نشده باشد و آن محصول با طی کردن روند طبیعی خود رشد نموده باشد.

این متخصص طب سنتی در انتها تاکید نمود: بنابراین داشتن سایزهای متفاوت، حضور برخی حشرات و برخی لکه ها یا خرابی، معیاری خوب برای تشخیص طبیعی بودن و سلامت میوه هاست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آسانترین راه تشخیص سالم بودن میوه و سبزیجات، میوه کرم خورده بخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسانترین راه تشخیص سالم بودن میوه و سبزیجات، میوه کرم خورده بخورید!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید