پهپاد خانگی؛ دزدگیر جدید آمازون

به گزارش مجله سرگرمی، این ابزار با کیفیت 1080پی ضبط می نماید، و می تواند طوری برنامه ریزی گردد که به اختلال شناسایی شده توسط یک محصول دیگر رینگ، واکنش نشان دهد.

پهپاد خانگی؛ دزدگیر جدید آمازون

آمازون از یک پهپاد پرده برداری نموده است که در دور و اطراف خانه می گردد و درباره امنیت خانه کاربر اطمینان حاصل می نماید. این امکان، از شاخه فرعی خانه هوشمند (اسمارت هوم)، موسوم به رینگ می آید.

پهپاد های موسوم به دوربین آلویز هوم (Always Home Cam) در یک جهت از پیش مشخص شده پرواز می نمایند، که آمازون می گوید می توانند آنالیز نمایند که آیا پنجره ها همچنان بسته اند و یا وسایل برقی آشپزخانه کار می نمایند یا نه.

دوربین آلویز هوم، ویدیو را به شکل زنده روی برنامک رینگ قرار می دهد و سپس به فرودگاه خود بازمی گردد تا باتری اش مجددا شارژ گردد.

جیمی سیمیناف، موسس رینگ، در مطلبی که در وبلاگ تارنمای آن نوشت، می گوید: چیزی که مدام از مشتری ها می شنوم، این است که می گویند چند دوربین رینگ در خانه شان دارند، اما گاهی پس از ترک خانه یادشان نمی آید که پنجره را بسته اند یا نه، و آرزو می نمایند که ای کاش در آنجا دوربین داشتند.

او در ادامه نوشت: به جای ترغیب مشتریان به خرید دوربین های بیشتر و کارگذاشتن شان در نقاط بیشتر خانه، چطور است که این مشکل را با یک راهکار، رفع کنیم؟ پهپاد مورد استفاده دارای یک تکنولوژی مخصوص است که از برخورد به موانع نامنتظره پرهیز می نماید، چرا که این پهپاد بسیار کوچک و سبک است و آمازون می گوید بعید است که در شرایط پیش بینی ناپذیر، موجب آسیب گردد.

وقتی که آلویز هوم کم در حال شارژ شدن است، دوربین آن از نظر فیزیکی مسدود می گردد، بنابراین تنها وقتی می تواند ضبط کند که در حال پرواز باشد. آمازون می گوید، وقتی که پهپاد در حال پرواز است، طوری ساخته شده که صدا داشته باشد، و بنا بر این واضح و قابل رویت است.

این پهپاد به شکل دستی قابل کنترل نیست. به گفته آمازون، این قابلیت به این معنی است که تنها می تواند آنچه برای شما مهم است ضبط کند و نگرانی احتمالی از این را که پهپاد هک گردد و برای جاسوسی مورد استفاده قرار گیرد، از بین می برد.

این ابزار با کیفیت 1080پی ضبط می نماید، و می تواند طوری برنامه ریزی گردد که به اختلال شناسایی شده توسط یک محصول دیگر رینگ، واکنش نشان دهد.

با این حال، منتقدان نقض حریم خصوصی، این محصول را نومیدنماینده ترین محصول بازرسی خانگی تا به امروز، توصیف نموده اند.سیلکی کارلو از بیگ برادر واچ، به بی بی سی گفت: مشکل می گردد تصور کرد که چرا آمازون فکر می نماید کسی هوادار دوربین های اینترنتی پرنده مرتبط با یک کمپانی جمع آوری داده ها در حریم خصوصی خانه خود باشد.

اذعان بر نفوذی که محصولات آمازون بر جوامع و بازار رو به رشد نظارت دارند، مهم است. پیش بینی می گردد که این ابزار، وقتی در آمریکا وارد بازار گردد، با قیمت 250 دلار عرضه گردد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1268

به "پهپاد خانگی؛ دزدگیر جدید آمازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهپاد خانگی؛ دزدگیر جدید آمازون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید