وظیفه بعدی بالگرد نبوغ معین شد

به گزارش مجله سرگرمی، ناسا می خواهد پس از پایان پروازهای آزمایشی بالگرد مریخی نبوغ از آن به عنوان پشتیبان مریخ نورد استقامت(Perseverance) استفاده کند تا جلوتر از این مریخ نورد پرواز کند و نقش دیده بان را برای آن ایفا کند.

وظیفه بعدی بالگرد نبوغ معین شد

بالگرد فرازمینی نبوغ(Ingenuity) پس از تاریخ سازی و تکمیل پنج پرواز برنامه ریزی شده خود، اکنون می تواند به زودی پروازهای بلندپروازانه تری را نیز در آسمان سیاره سرخ انجام دهد.

اما ناسا گفت که پس از انجام پروازهای آزمایشی باقی مانده قصد دارد از این بالگرد در یک نقش عملیاتی استفاده کند. ناسا می گوید، پروازهای باقی مانده شامل مانور دقیق تر، استفاده بیشتر از قابلیت های عکاسی و بیشتر، خطرپذیری قابل توجه تری خواهد بود. این یک تغییر و پیشرفت اساسی برای بالگردی است که در ابتدا فقط قرار بود نشان دهد که پرواز در جو مریخ امکان پذیر است یا خیر.

اینکه نبوغ این ماموریت های بلندپروازانه تر را انجام دهد، به چگونگی اجرای دو پرواز بعدی بستگی دارد. این بالگرد قرار بود چهارمین پرواز خود را روز پنجشنبه به انجام برساند، اما با مشکل روبرو شد. اما در ساعات پایانی روز جمعه، آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا گفت که داده های دریافتی از مریخ نشان داده است که دومین تلاش نبوغ برای انجام پرواز چهارم بدون هیچ مسئله ای اجرا شده است.

با توجه به اینکه مریخ نورد استقامت برای پیمایش مسیرهای کوتاه طی چند هفته آینده برنامه ریزی شده است، ناسا می گوید که می تواند نبوغ را جلوتر از آن راهی کند تا نقش دیده بان و مسیریاب را برای آن ایفا کند و به جستجوی مسیرهای بالقوه و تشخیص سد معبرها بپردازد و از زمینی که پیش روی آنهاست، عکس بگیرد.

ناسا می گوید، این کار برای موفقیت مأموریت استقامت ضروری و حیاتی نیست، اما منافع قابل توجهی را برای ماموریت های آینده فراهم می کند.

در هر صورت آخرین پرواز نبوغ قبل از پایان ماه اوت انجام می شود. به این ترتیب ناسا وقت کافی برای انجام هر کاری را که قصد دارد قبل از پایان سال با استقامت و نبوغ انجام دهد، دارد، چرا که در آن زمان قرار دریافت خورشید بین زمین و مریخ ارتباط بین این دو سیاره را تقریباً غیرممکن می کند.،ایسنا

بیشتر بخوانیم: نبوغ برای بار چهارم در آسمان مریخ پرواز کرد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1649

به "وظیفه بعدی بالگرد نبوغ معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وظیفه بعدی بالگرد نبوغ معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید