شهر فاقد کتابخانه امام شهر صاحب کتابخانه شد

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران/فارس همزمان با هفته کتاب، کتابخانه عمومی بهار نارنج شهر فاقد کتابخانه امام شهر در هفته کتاب به بهره برداری رسید.

شهر فاقد کتابخانه امام شهر صاحب کتابخانه شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس شنبه 22 آبان در آیین بهره برداری از این کتابخانه، بیان نمود: تا دو سال گذشته، دو شهر امام شهر و مبارک آباد قیروکارزین از شهرهای فاقد کتابخانه استان بود، اما خوشبختانه با پیگیری های مکرر، کتابخانه عمومی در هر دو شهر به بهره برداری رسید.

روح الله منوچهری اضافه نمود: بحث آسیب های اجتماعی در حال حاضر مشکل اساسی جامعه است و این مشکل با رونق کتابخانه ها، برطرف می شود، چرا که معتقدیم هرجا کتابخانه پیشرفت کرده، فرزانگی رشد داشته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس ضمن قدردانی از همت بلند خیرین، اظهار داشت: در افتتاح این کتابخانه نیز خیرین عزیز مشارکت داشتند، وجود خیرین برکتی بود که کارها انجام بشود.

او با اشاره به علاقه مردم امام شهر به کتابخانه گفت: در همین ایام کوتاه راه اندازی این کتابخانه، مردم فرهیخته امام شهر استقبال خوبی از کتابخاته بهار نارنج داشتند که باعث افتخار است.

فرماندار قیروکارزین نیز در این آیین با تقدیر از خیرین و بانیان خیر این پروژه اظهار داشت: خوشبختانه توفیق حاصل شد مردم عزیز امام شهر نیز لذت بهره گیری از کتاب را بچشند.

کریمی اضافه نمود: اگر بخواهیم راه های ترقی را بپیماییم باید به کتاب و کتابخوانی نگاه ویژه ای داشته باشیم. امیدواریم که آیندگان این شهر همه کتاب خوان، کتابدار و کتاب دوست باشند.

قاسم کاووسی، شهردار امام شهر نیز اظهار داشت: افتتاح کتابخانه مهم ترین اقدام شورا و شهرداری است، افتتاح این کتابخانه خواست مردم بود.

گفتنی است، ساختمان کتابخانه عمومی بهارنارنج به همت بانو رقیه نقوی خیر کتابخانه یار به مجموعه کتابخانه های عمومی واگذار و این کتابخانه به متراژ 150 متر تجهیز و بهره برداری شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1902

به "شهر فاقد کتابخانه امام شهر صاحب کتابخانه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر فاقد کتابخانه امام شهر صاحب کتابخانه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید